Bitcoin 10 bin doları savunuyor… Ama hala beklemek gerek!

0 0

 Bitcoin 11 bin doları geçemedi ancak  10bin doların da altına gelmiyor.

BTC bu makale yazılırken 10 bin 500 dolarlı seviyelerden işlem görüyordu.

Bitcoin makro öneme sahip çok önemli bir teknik düzeyi tutmayı başardığı için aslında olumlu bir noktada olabilir.

Bitcoin Önemli Makro Destek Seviyesini Tutuyor

Bazı piyasa katılımcılarına göre Bitcoinin son haftalardaki fiyat hareketi tamamen düşüş gösterdi.

Bir kripto tüccarı tarafından yapılan son Bollinger Band analizine göre Bitcoin makro zaman diliminde iyi bir konumda kalıyor.

BTCnin orta Bollinger Bandını son iki testte haftalık bir zaman diliminde tuttuğunu gösteren aşağıdaki tabloyu paylaştı. Bu seviyeyi destek olarak doğrular. Önceki yükseliş denemeleri devam eden rallilere yol açtı.

Benzer şekilde aynı teknik seviyenin altındaki düşüş tekrar testleri Mart 2020deki gibi aşırı derecede şiddetli retlere yol açtı.

Önce 11 bin 200 sonra 12 bin dolar

Analistler boğaların uzun vadeli bir perspektiften yükseliş pozisyonunda olduğunu doğrulamak için alması gereken önemli bir nokta olarak 11 bin 200 dolarlık direnci görüyor.

Bir yatırımcı kısa süre önce aşağıdaki tabloyu paylaştı ve son haftalarda ve son bir yılda Bitcoin için 11 bin 200 doların önemini vurguladı:

“Hedef / Ana direnç nihayet vurdu eğer buradan fiyatın düşmesinden ve kaldıraç kullanmaktan endişeleniyorsanız pozisyonunuzu kapatın ve bu seviyenin ters çevrilmesini bekleyin … 11.200 dolar tersine çevirmek için anahtar bir HTF seviyesidir kolay olmayacak.

Bir analist bir makro trend değişimini onaylamak için “Direnişin üzerinde geri kapanma. Böyle bir durumda 12 bin dolarlık açığımı kapatacağımı ve bugün kapatacağımı söylüyorum. Hiçliğin ortasında işlem yapıyoruz (115 bin dolar direnç 106 bin dolar destek) bu yüzden galibiyeti aldığım için mutluyum” dedi

Önümüzdeki haftalarda Bitcoinin fiyat hareketinin özellikle dikkate değer aralık düşükleri ve aralık yüksekleri arasında gidip geldiği için çok önemli olması muhtemeldir. Maalesef kripto yatırımcıları seçim ve salgın gibi makroekonomik ve jeopolitik faktörler Bitcoinin yönlülüğünü çarpıtabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku