Bitcoin 10 bin 500 doların üzerinde yine kalamadı… Büyük bir geri çekilme mi geliyor?

0 0

Yeni bir boğa koşusu başlatmak için Bitcoinin 11 bin doların üzerine çıkması gerekiyor.

Uzmanlar Bitcoinin yükseliş eğilimi mi yoksa düşüş eğilimi mi olduğu konusunda ortak bir fikir birliği bulamıyor. Ortak kanı ise yeni bir düşüş eğiliminin oluşmaması için 10 bin dolarlık seviyenin üzerinde kalma gerekliliği.

Bitcoin 10 bin dolarlık desteğin üzerinde kalmayı başardı. Ancak 10 bin 500 dolar üzerindeki bir sonraki direnci kırmayı başaramadı. Piyasa değeri de çok az değişti ve bu makale yazıldığı sırada 189.72 milyar dolar seviyesinde duruyor.

Blockrootun kurucusu ve önde gelen Bitcoin yatırımcısı Josh Rager Twitterda BTC günlük grafikte 11 bin doların üzerinde kapanana kadar Bitcoinin tekrar yükseliş bölgesine girmeyeceğini söyledi. Şimdiye kadarki yatay hareket ve yeni alıcıların eksikliği Bitcoinin yeni bir ayı döngüsü başlatarak 10 bin doların altına düşme olasılığını koruyor.

Diğer uzmanlar şu anda Bitcoinin bir sonraki yöne gideceği konusunda ortak bir fikir birliği bulamıyor. BTC yatırımcısı Byzantine General de temkinli. Ancak Bitcoin 10 bin dolar işaretinin altında kısa bir düzeltme gösterebilir ve 11 bin dolar seviyesini hedefleyebilir. Bazı analistlere göre bu tüm zayıf ve gergin işlemcilerin piyasadan atıldığı devam eden bir konsolidasyon dönemi olabilir.

Altın ve Bitcoin fiyatı

Bloombergin yeni bir raporuna göre Bitcoin ve altın 2010daki rekorlardan bu yana en yüksek korelasyona sahip:

“12 ay boyunca varlıklar 080 civarında korelasyon gösteriyor. Bu 2010dan beri veri tabanımızdaki en yüksek değer”

Altın fiyatları mart ayından bugüne kadar keskin bir şekilde yükseldi. Korelasyon sürdürülürse ve BTC altın fiyatını takip ederse bu gelişmeler Bitcoin için bir yükseliş işareti olabilir. Bloomberg analisti Mike McGlone mevcut gelişmelerin Bitcoinin 10 bin doların altının da 1.900 doların üzerinde kalacağını gösterdiğini söylüyor.

McGlone mevcut ekonomik gelişmelerin dünya çapında hükümetler üzerinde muazzam bir baskı oluşturduğunu ve büyük miktarda yeni fiat paranın basıldığını söyleyerek devam ediyor. Yatırımcılar sermayelerini daha fazla yükselen enflasyondan korumak için Bitcoin gibi alternatif varlıklara yatırım yapma eğilimi gösteriyor. Bu aynı zamanda önümüzdeki haftalarda yükselen Bitcoin fiyatı için başka bir katalizör olabilir.

Korona salgını dijital para birimlerinin adaptasyonunu hızlandırıyor

Daha önce de bildirdiğimiz gibi corona virüsü Bitcoin gibi kripto para birimlerinin adaptasyonuna büyük katkı sağladı. Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde 10 Eylüldeki online bir konferansta tüketicilerin dijital para birimlerini düşündüklerinden daha hızlı kullandıklarını ve COVID-19un bu gelişme için kilit bir katalizör olduğunu söyledi:

Pandemi dijital yeni normale geçişi hızlandıran bir katalizör görevi gördü. Tüketicilerin büyük bir çoğunluğunun dijital hizmetleri şimdi olduğu kadar sık ​​ve hatta daha sık kullanmaya devam etmesi bekliyor.

Yakında bir dijital euro olup olmayacağı sorulduğunda Avrupa Merkez Bankası henüz net bir cevap vermedi:

Ancak dünyadaki diğer birçok merkez bankası gibi bunu yapmanın faydalarını risklerini ve operasyonel zorluklarını araştırıyoruz demekle yetindi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku