Manipülasyon olmasa Bitcoin şimdi yüzde 40 daha değerli olurdu

0 1

Her madalyonun ve her tartışmanın iki tarafı vardır ve aynı şey Bitcoin için de geçerlidir. Bazıları manipülasyon olmadan kripto balonunun asla gerçekleşmeyebileceğini ve varlığın hala çok daha düşük fiyatlardan işlem göreceğini savunuyor. Bununla birlikte bir finansal danışmanlık grubunun yeni bir teorisi kripto piyasası herhangi bir manipülasyondan arınmış olsaydı Bitcoinin kabaca yüzde 40 daha değerli olacağını veya BTCnin 14 bin doların üzerinde bir fiyatta olacağını tahmin ediyor.

Kripto Para Birimlerinin Vahşi Batısı Balinalarla Manipülasyon ve Yanıltmalarla Dolu

Geriye dönüp bakıldığında ayı piyasasını harekete geçirmiş olabilecek kripto piyasasına yapılan ilk büyük darbelerden biri Bitcoin boğa koşusunun tamamının stablecoin Tetheri içeren manipülasyondan kaynaklandığı iddiasıydı.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından bir soruşturma başlatıldı ancak kesin bir sonuç çıkmadı. Araştırmacılar ayrıca bunun doğru olduğunu iddia ediyorlar ve teoriyi verilerle desteklemeye çalıştılar.

Tether’in ana şirketi kendilerini sürekli olarak hukuk sisteminin yanlış tarafında bularak davalarına hiç yardımcı olmadı. Şimdiye kadar şirketin sadece masum olduğu kanıtlandı ancak kripto tüccarları hala piyasadaki manipülasyona karşı çıkıyorlar.

Büyük boyutlu Bitcoin balinaları piyasayı siparişleri doldurmak ve hareket ettirmek için genellikle boyutlarını kullanır. Bu nedenlerden dolayı Bartın hareket etmesi Darth Mauls ve diğer tüm tuhaf hareketler olağandır. Bu diğer tanınmış karakterlerin ötesinde “sahte ve yanıltıcı” olarak anılan bir varlık 2017 yılı boyunca düzenli olarak tartışıldı.

Kripto alanının tüm manipülasyonları çılgın fiyat kalıpları ve diğer tuhaflıkları olmasaydı endüstri gerçekten bu kadar eğlenceli olur muydu? Belki hayır ancak bir firmanın söylediği bir şey kesin: kriptoda manipülasyon gerçek ve sonuç olarak Bitcoinin değerinin yüzde 40ını düşürüyor.

Rapor: Bitcoinin manipülasyonsuz Değeri 14 bin dolar civarında olacaktı

Cane Island Alternative Advisorstan Timothy Peterson tarafından kaleme alınan Aya Yolculuk: Bitcoin Fiyat Manipülasyonunun Tarihi adlı bir rapora göre “Yüzde 100e yakın emin bir şekilde ” Bitcoinin fiyatının “ömrünün bir noktasında sahtekarlıkla manipülasyon” edildiğini iddia ediyor.

“Bitcoinin 2013te manipüle edildiğini yüzde 95 kesinlilikle söyleyebiliriz; 2017de bitcoinin manipüle edildiğine dair yüzde 95; ve 2019da bitcoinin manipüle edildiğine dair yüzde 98 somut ve güvenilir veri var”diye devam ediyor rapor.

Peterson ve uzman ekibi makalenin derinliklerine inerek bu manipülasyon endüstride yaygınlaşmadan Bitcoin fiyatının yüzde 40a kadar daha değerli olabileceğini ortaya koyuyor.

Bitcoindeki yüzde 40 daha yüksek fiyatlar ilk kripto para biriminin gerçek değerini kuklacılar piyasa katılımcılarıyla oynamadan ve büyük sermaye paylarıyla fiyatları değiştirmeden 14 bin 400 dolara yaklaştırır.

Bununla birlikte Petersonın iddia ettiği gibi Bitcoin 2013 2017 ve 2019da manipüle edildi ise en büyük boğa koşularından bazıları varlığın fiyatı ilk etapta bu kadar yüksek olur muydu?

Kripto piyasası ciddi ve katı bir düzenleme görene kadar bu vahşi batı büyük olasılıkla etkisini sürdürecek ve Bitcoin olmadan gerçek değerini asla bilemeyeceğiz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku