Bitcoin 10.900 Dolara ulaştı, ETH opsiyonları kısa vadeli volatiliteye işaret ediyor

0 0

BTC Pazartesi günü genellikle 10.800 Dolar seviyelerinde dolaştı. Basın zamanı itibariyle ise varlık önceki 24 saate göre % 1 kazanç ile 10.874 Dolar seviyesinde yer alıyor.

Bitcoinin 24 saatlik aralığı10.705 Dolar ile 10.956 Dolar seviyeleridir. 

BTCnin 10 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamalarının üzerinde olması piyasa için bir yükselişin sinyalini veriyor.

btcsep28

ExoAlphanın baş yatırım sorumlusu David Lifchitz “Güçlü bir işaret olarak Bitcoin fiyatı 63 gün boyunca 10.000 Doların üzerinde kaldı. Bu Aralık 2017den Ocak 2018e kadar olan en uzun zaman. Ayrıca KuCoinin bu hafta sonu 150 milyon Dolarlık bir saldırıya uğradığına şahit olduk ancak Cumartesi günü çıkan haberlere rağmen Bitcoin genel olarak istikrarlı bir tablo çizdi” açıklamasını yaptı.

btcthreemonths

Bazı yatırımcılar Bitcoinin gösterdiği olumlu gidişata rağmen 11.000 Doları geçeceğine inanmıyor. İtalyan bir kripto yatırımcısı olan Alessandro Andreotti Btcnin hafta sonu yaşadığı durağanlıktan sonra şu anda yükseliş eğilimi gösteriyor. 11.000 Doları kolayca geçse de bir ayı tuzağı olabilir bu yüzden dikkatli olmalıyız” dedi.
Quant firması 256 Capital Partnersın portföy yöneticisi Cindy Leow Bitcoin 10.000 Dolar ile 11.000 Dolar arasında değişmeye devam ediyor. Bu hafta hedge fonları arasında BTCnin yeniden dengelendiğini ya da kar elde ettiğini görebiliriz”
ifadelerini kullandı.

Leow türev piyasasında birçok yatırımcının sadece piyasayı beklediğini belirterek genel faaliyet eksikliğinin düşük olduğunu vurguladı. Özellikle Bitcoin vadeli işlemlerine olan açık faiz Pazartesi günü sabit kaldı.

Ethereum opsiyonları kısa vadeli volatilitenin sinyalini veriyor

Ethereum Pazartesi günü 362 Dolar civarında işlem gördü. Son 24 saat içinde % 2.3 arttı.

skew_eth_25d_skew-2-2

Leow Defınin ETHde kısa vadeli volatilitenin artmasına katkıda bulunduğunu söylüyor. ETH Eylül ayında bitcoine karşı çok daha fazla dönüş hareketi gördü. Bu Eylül ayında dalgalı olan birçok DeFi paritesi için temel para birimi olmasından kaynaklanıyor.

Bir opsiyon yatırımcısı ve türev borsası Alpha5in kurucusu olan Vishal Shah bu gösterge kısa vadeli ETH volatilitesinin devam etmesi beklendiği için opsiyon yatırımcılarının vadeye bağlı olarak farklı stratejilere sahip olacağına işaret ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku