Bu şirket tüm Bitcoin’lerin yüzde 2’sini kontrolü altında tutuyor

0 0

Crypto fon yöneticisi Grayscale Investments Bitcoin Trusttaki yönetim altındaki varlıkları geçen hafta 180 milyon dolardan fazla artırdı.

Bybtden alınan verilere göre Grayscale son yedi günde firmanın Bitcoin Trusta 17 bin 100 Bitcoin (BTC) ekledi. Şirketin şu anda yönetim altında toplam 449 bin 900 kripto parası var – kripto varlığı 10.890 dolardan kabaca 49 milyar dolar değerinde ve son 63 gün boyunca her gün 10 bin doların üzerinde kapanıyor.

Bu Grayscalein toplam coin arzının kabaca yüzde 24ünü kontrol ettiği anlamına geliyor. Ve satın alma çılgınlığını durdurma belirtisi göstermiyor. Toplam Bitcoin arzı 21 milyon ile sınırlandırıldı yani çıkarılacak yaklaşık 25 milyon BTC veya üretilecek toplam Bitcoinin yaklaşık yüzde 119u kaldı. Firma şimdi coin biriktirmeyi bıraksa bile son bloğun çıkarıldığı anda dolaşımdaki tüm Bitcoinin yüzde 2sinden fazlasının kontrolüne sahip olacak.

Grayscale kripto yatırımlarının potansiyelini gören tek firma değil. İş zekası şirketi MicroStrategy 400 milyon dolardan fazla yedek sermayeyi fiattan Bitcoine değiştirdi. Şirketin Ağustos ayındaki ilk kripto alımından bu yana 38 bin 250 BTC biriktirdiği bildiriliyor. Bu rakam Grayscalein onda birinden daha az.

Grayscale CEOsu Barry Silbert 15 Eylülde bir tweette -belki de Crypto Twitter üyeleri için şaka yollu- iki şirketin Bitcoin için “satın alma yarışı” içinde olduğunu duyurdu…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku