Bitcoin, 10.000 Dolar için mücadele ediyor

0 0

Birkaç gün önce 12.000 Dolar seviyelerinde olan Bitcoin mevcut durum itibariyle günü 10.000 Dolar üzerinde sonlandırmak için mücadele ediyor.

Satış baskısının artışı piyasada oldukça önemli düşüşleri beraberinde getirdi.

Bitcoin bugünün en düşük seviyesi olan 600 Dolarlık gün içi kayıp ile 9.850 Dolara işaret ediyor. Bu fiyatın 26 Temmuz gününden bu sürece kadar kaybedilen en düşük BTC fiyatı olduğuna dikkat çekmek gerekiyor.

Bitcoinin kısa vadeli gelişimi için önemli destek ve direnç seviyeleri

Bitcoinin bugün ve yarın olmak üzere haftalık kapanışı kritik seviye olan 10.000 Dolar üzerinde bitirmesi oldukça önemli görünüyor.

BTC 10.000 Doları kaybettiği takdirde bi sonraki destek seviyesi 9.800 Dolar olacak. Biraz daha aşağısı ise CME boşluğu olan 9.600 Dolara denk geliyor.

Bir sonraki destek seviyesi ise 9.400 Dolar ve akabinde 200 günlük hareketli ortalama 9.100 Dolar şeklindedir.

Diğer taraftan bu olumsuz olası tablolardan sonra düzeltmenin olacağı da ihtimaller arasında yer alıyor. İlk direnç seviyesi günlük grafikte beyaz çizgi ile gösterilen 10.250 Dolarlık 100 günlük hareketli ortalama iken bunu 10.500 Dolar izleyeceği tahmin ediliyor.

Bu fiyatların yukarısında ise günlük grafikte pembe ile işaretlenen 50 günlük hareketli ortalama çizgisi ile birlikte 10.800 Dolar 11.000 Dolar ve 11.100 Dolar yer alıyor.


                                                                                             BTC / USD 1 Günlük Grafik

Teknik olarak bakmak gerekirse RSI aşırı satım seviyesine yaklaşıyor. Bu bazı yükseliş düzeltme seçeneğini destekliyor. Buna ek olarak 4 saatlik RSIda hafif bir yükseliş eğiliminden söz etmek mümkündür.


                                                                              BTC / USD 4 Saatlik Grafik

Ayıların lehine olarak son düşüşleri büyük miktarda hacim izledi. Perşembe günkü satış hacmi son 30 gün içinde en yüksek seviyede yer aldı. Bu nedenle kısa vadede geçici bir düzeltme ihtimali olsa da orta vadede düşüş eğiliminin devam edeceği tahmin ediliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku