Norveçli Enerji Kralı Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapıyor!

0 48

Norveçli enerji hizmeti sağlayıcısı Aker Solutions’ın CEO’su, milyarder isim Kjell Rokke, yakın tarihli hissedar mektubunda lider kripto para biriminin öneminden bahsetmesinin ardından Bitcoin (BTC) odaklı yeni bir birim kurma planlarından söz etti ve Bitcoin ekosistemine dahil olmak için kripto para odaklı yatırım şirketi Seetee’yi kurduklarını duyurdu.

Şirkete 59 milyon ABD doları ayrılırken, deneyim kazandıkça ve heyecan verici fırsatları keşfettikçe tahsis edilen fon miktarının önemli ölçüde artırılacağı belirtildi. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Aker’in Seetee aracılığıyla Bitcoin işine girme kararının dijital varlık hakkında yapılan birçok istişarenin bir sonucu olduğu vurgulandı.

Seetee, kullanılmayan elektriği çeşitli varlıklara aktaran madencilik operasyonları kurmayı planlıyor. Şirket hissedar mektubunda, “Bizim gözümüze Bitcoin, yük dengeleyici bir ekonomik batarya ve bataryalar Paris Anlaşması’nın hedeflerine ulaşmak için gereken enerji geçişi için şart” ifadelerine yer verildi. Öte yandan Aker, tüm likit yatırım yapılabilir varlıklarını Bitcoin’de tutmayı ve BTC rezervlerini biriktirmede MicroStrategy ve Tesla’nın saflarına katılmayı planlıyor.

Oslo merkezli mühendislik şirketi olan Aker Solutions, açık deniz sondajı ve diğer petrol-gaz şirketleri için entegre çözümler sunuyor. Şirket, Oslo Borsası’nda AKSO sembolü ile işlem görüyor. Mart 2020’de küresel hisse senedi piyasalarını yok eden ani çöküşten bu yana üç katına çıkan AKSO şu anda 15 doların biraz altında işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku