Bit hack olayı daha… Bu sefer adres farklı

0 0

Slovak kripto para borsası Eterbase hacklendiğini açıkladı. Siber suçlular Bitcoin Ethereum algo Ripple tezos ve tron ​​içeren altı sıcak cüzdanı kırıp her şeyi çaldıklarını söyledi.

Sıcak cüzdanlar internete bağlı aktif dijital varlık hesaplar. Eterbase bu cüzdanları platformunda günlük ticaret faaliyetlerini kolaylaştırmak için kullandı. Bununla birlikte sıcak cüzdanlar internete bağlı olmaları nedeniyle saldırılara açık olma eğiliminde.

Eterbase yaptığı kısa açıklamada “Kolluk kuvvetleri bilgilendirildi ve devam eden soruşturmalarda elimizden geldiğince yardımcı olacağız” ifadelerine yer verdi. Borsa “tüm yükümlülüklerimizi yerine getirmek için yeterli sermayemiz var” diyerek endişeli yatırımcıları rahatlatmaya çalıştı.

İhlalin ardından Eterbase 10 Eylüle kadar tüm alım satım işlemleri dahil olmak üzere tüm para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı. Borsa güvenlik sistemlerinin denetimi tamamlandıktan sonra faaliyetlerine devam edeceğini söyledi.

Telegram kanalında yayınlanan bir dizi mesaja göre Eterbase saldırıyı tespit etti ancak durdurma gücü yoktu. Sonunda şirket kripto varlıklarını kasasından çıkarken izledi.

Eterbase çalınan paraların yönlendirildiği borsalarla temasa geçti ve fonların dondurulmasını istedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku