Bir kripto para borsası daha zorda

0 0

Kripto para piyasası zaman zaman kendi oyuncularını zor durumda bırakıyor. Geçtiğimiz sene azımsanmayacak sayıda kripto para borsasının kapandığı ya da zor durumda olduğu haberleriyle geçti. Bunda şüphesiz regülasyon maliyetleri ciddi etken. Ayrıca artan vergiler ve diğer sabit masraflar da kripto para borsaları için ciddi tehlike başlıkları.

Yeni yılda da benzer haberler gelmeye başladı. Bunlardan biri Londra merkezli kripto para borsası LBX… Zira Kasım 2017’de bir OTC borsası olarak açılan LBX için gelen son haberler borsanın oldukça zor bir dönem geçirdiğini gösteriyor. Durum dijital varlık borsasının zorunlu bir tasfiye durumuyla karşı karşıya kalacak olması kadar ciddi.

Bu konuyla ilgili haber Bitcoin.com sitesinde de yer aldı. Habere göre daha önce London Block Exchange Limited olarak bilinen ve şu an Dragon Payments Limited adıyla sektörde olan LBX 31 Ocak 2020’de şirket aleyhine çıkan bir uygulama emrinin ardından zorunlu tasfiye dönemine girdi. Aslında bu durum sadece LBX ile ilgili bir durum değil. Zira İngiltere yasalarına göre bir şirket borçlarını ödeyemediği zaman böyle bir durum ortaya çıkıyor. Borç ödenmediğinde alacaklı tarafın mahkemeye başvurmasıyla birlikte yaşanan zorunlu bir durum bu.

Şirketin web sayfasında yer alan bildirim notuna göre; David Rubin & Partners şirketinden Paul Cooper ve Paul Appleton 4 Şubat 2020 itibariyle İngiltere Dışişleri Bakanlığı emriyle LBX tasfiyesiyle ilgilenmek üzere atandılar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku