Bir İlk Yaşandı! Damat Gelinin Başlık Parasını Bitcoin (BTC) İle Ödedi!

0 54

Başlık parası, bir damat veya ailesi tarafından evleneceği veya evlenmek üzere olduğu kadının ailesine ödediği para, mal veya başka bir servet şeklidir. Başlık parası, gelin veya ailesi tarafından karşılanan çeyiz ile karşılaştırlabilir. Bazı kültürlerde hem çeyiz hem de başlık parası bir arada bulunabilir.

Endonezya’da pek çok kişi geline çeyiz ve başlık parası verme geleneğini takip eder. Sembolik bir jest olarak, damat, bir hediye ile evleneceği kadına evlenme teklif eder. Çoğu erkek para veya mal varlığıyla teklifte bulunurken, Raja Muhammad Hasbi başlık parasını Bitcoin (BTC) ile ödeyerek tarih yazdı.

Endonezya’daki bir çiftin düğünü, damatın başlık parası olarak gelecekteki eşi Bau Tenri Abeng’e 2 Bitcoin verdiğinin ortaya çıkmasının ardından manşetlere taşındı. Şu anda, 2 Bitcoin’in değeri 1.8 milyar Endonezya Rupiahı veya 125 bin dolar’dan daha fazla.

Makassar şehrindeki düğün töreninde 47 yaşındaki damat, arkadaşları ve ailesinin huzurunda 6 Nisan Salı günü kripto para da dahil olmak üzere geline birçok hediye sundu.

Gelin’in çeyizinde Bitcoin’in yanı sıra mücevher ve üç altın külçe olduğu bildirildi. Düğüne yakın aile ve arkadaşlar katıldı.

Gelin Kripto Para Meraklısı

Edinilen bilgiye göre, gelinin kripto paralara ilgisinin olduğu anlaşılıyor. Gelin ve arkadaşları bir süre önce Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı. Gelin, damat ile  tanıştığı zaman, ona Bitcoin ile evlenme teklif etmesi konusunda ısrar etti. Bitcoin fiyatları artmaya devam ettikçe yatırımın akıllıca olacağına inanan adam, hem başlık parası hem de  çeyiz olarak karısına vermeyi kabul etti.

Kripto para biriminin fiyatı, 2009’dan bu yana dalgalanmalar yaşarken, zaman içinde istikrarlı bir artış gördü. Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin’e yatırım yapması, kripto para biriminin artan popülaritesine güç kattı. Musk, şirketi aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yaptı. Tesla,1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı. Tesla ayrıca Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku