Bir Haftada Yüzde 61 Artan Litecoin in Güçlü Performansının 3 Nedeni

0 2

Litecoin fiyatı son yedi günde yüzde 60ın üzerinde artış gösterdi. Gerek BTC gerekse merkezi olmayan finans (DEFİ) tokenlerinden daha iyi bir performans göstererek geçen haftanın en iyi kripto para birimi oldu.

Bitcoinin toparlanması ile birlikte Litecoinin iyileşme göstermesinin BTCye karşı bir kırılma önceki boğa döngülerinde  LTCnin tarihsel önemi  ve BTCnin fiyat döngüsü etrafındaki artan istikrar gibi üç nedeni bulunuyor. 

BTCye karşı güçlü

Çoğu altcoin Bitcoine karşı durgunluk gösteriyor. Örneğin ETH/BTC paritesi yakın vadede bir kırılma yaşamaktan uzak duruyor.

Bununla birlikte Litecoin Aralık ayı ortasında Bitcoinden daha iyi performans göstermek için güçlü bir momentum ve olumlu bir teknik yapı gösterdi.

Bir kripto para birimi yatırımcısı olan Jonny Moe şöyle dedi: 

“LTC/USD grafiğindeki LTC absürd ama bunun çoğu BTCyi geçiyor bu yüzden bu noktada çok fazla alfa yok. Eğer LTC/BTC paritesi kırılma yaşarsa bu hemen değişebilir. Aynı zamanda şunu belirtmek de fayda var; LTC BTC ile aynı hızda kalabilen tek altcoin.

LTCnin ivmesi ve BTCden daha iyi performans gösteren tek altcoin olması nedeniyle LTC etrafındaki piyasa duyarlılığı belirgin bir şekilde iyileşti.

Boğa döngülerinde LTCnin tarihsel önemi

Bir yatırımcı BTCnin ralli yapmasını kurumsal yatırımcılara bağladı. 

Bu nedenle altcoin pazarının toparlanmasının biraz zaman alabileceğini çünkü kurumların Bitcoine odaklandığını belirtti.

Ancak yatırımcı Ethereumu gerçekten temel bir değeri olan uç değer olarak tanımladı. Yatırımcı LTCnin Ethereumdan daha az istikrar göstermesine rağmen LTC hakkında olumsuz düşünmediğini söyledi.

Bitcoinin toparlanmaya devam etmesi durumunda altcoinler durgun bir konumda kalacak. Bitcoinin fiyatı düşerse altcoinlerin daha da büyük bir düşüş görmesi kaçınılmaz olacak.

Böyle bir piyasa ortamında Bitcoine karşı güçlü bir duruş sergileyen Litecoin teknik olarak güç ve dayanıklılık gösteriyor.

Bitcoinin 23 bin doların üzerinde konsolide olup olmayacağı ya da yıl sonuna kadar büyük bir düzeltme ile karşılaşıp karşılaşmayacağı henüz bir kesinlik göstermiyor.

Bitcoin düşük volatilite ile 13.000 doların üzerinde konsolide ettiği takdirde altcoinlerin toparlanması için ideal dönem başlayacak. Böyle bir durumda Bitcoine karşı iyi performans gösteren Litecoin tekrar ralli yapma şansına sahip olacak.

Şu anda piyasa değeri ile beşinci sırada yer alan Litecoin son yirmi dört saat içinde yüzde 15.86 arttı. LTCnin piyasa değeri 8.13 milyar dolar ve 24 saatlik hacmi 9.56 milyar dolar şeklinde kaydedildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku