Büyük Yatırımcılardan Bitcoin e İlgi

0 2

Yıla çalkantılı bir başlangıç yapan Bitcoin yılın dördüncü çeyreğinde olağanüstü bir performans gösterdi ve son kırk dokuz günde tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Yılın başından bu sürece dek yüzde 270 değer kazanan önde gelen kripto para birimi tarihinde ilk kez 20 bin doları geçti ve son olarak 19 Aralık günü 24 bin doların üzerine çıktı.

Kurumsal figürler tarafından benimsenen Bitcoine olağandışı bir ilgi hakim ve varlık yavaş yavaş kurumsal yatırımcıların hedefi haline geldi. 

Raporlara göre yaklaşık 23 milyon dolar değerinde olan en az 1.000 BTC satın alan yatırımcıların dokuz aydan daha eski olmayan hesapları bulunuyor.

Bu kişiler son üç ayda 11.5 milyar dolar BTC satın aldı ve birkaç ay içinde Bitcoin fiyatındaki artış ile kredilendirildi. Paul Tudor Jones Bill Miller ve Stanley Druckenmiller gibi Wall Streetteki büyük isimler bu yıl önemli miktarda BTC satın aldı.

Temel Sabit Gelir ve Küresel Tahsisat Yatırım Ekibi başkanı Rick Rieder gazetecilere verdiği demeçte Bitcoinin pek çok fırsat sunduğunu söyledi. Rick 1.8 trilyon doların üzerindeki varlıkları denetliyor. Meksikalı bir medya milyarderi olan Ricardo Salinas Pliego son zamanlarda likit varlıklarının yüzde 10unu Bitcoine yatırdığını açıkladı.

Visa ve PayPal kripto para birimlerini benimseyen ve hesap sahiplerinin kripto para birimlerini kullanmasına izin vermek için planlar yapan finans dünyasındaki devler arasında yer alıyor.

Bitcoin yatırımcılar için ekonomik kaosun ortasında meşru enflasyona karşı bir kurtarıcı oldu ve çoğu yatırımcı BTC yanlısı bir tavır sergilemeye başladı. Mevcut Bitcoin yükselişinin önümüzdeki aylarda devam etmesi durumunda piyasanın milyonlarca yatırımcıyı bünyesine katması yüksek ihtimal olarak görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku