Bir gizem daha su yüzüne çıktı

0 0

Satoshi Nakamoto tarfından çıkarılan Bitcoin blokları üzerine yaptığı araştırmayla tanınan bir isim olan Sergio Dermain Lerner bu konuda araştırmalarını daha da derinleştirdi.

Lerner son araştırmasında Satoshi Nakamoto’nun madencilik için ne tür donanımlar kullandığına odaklandı. Bu kripto para sektöründe yıllardır tartışılan bir mevzu. Bazıları Nakamoto’nun tek bir bilgisayar kullandığını ileri sürerken bazıları ise çok sayıda bilgisayardan yararlandığını iddia ediyordu.

Lerner geçtiğimiz Haziran ayında yayınladığı bir başka araştırma bulgusunda Satoshi’nin bilinmeyen bir nedenden dolayı blok aralığının ilk beş dakikasında madencilik yapmaktan kaçındığını yazmıştı. Araştırmacı bunun muhtemel nedeninin Bitcoin’in mucidinin diğer madencilere kendileri için blok çıkarma ve Bitcoin kazanmalarına olanak vermek istemesi olabileceğini ifade etmişti.

Son araştırmada ise Lerner Satoshi’nin kullandığı ekipman türü hakkında tartışmaya son verebilecek bir sonuç elde etti. Buna göre Bitcoin’in mucidi bazıları tarafından iddia edildiği gibi madencilik için 50 bilgisayardan oluşan bir madencilik çiftliğinden yararlanmıyor aksine sadece bir bilgisayar kullanıyordu. Yani Lerner’in bulguları doğruysa Satoshi Nakamoto 1.12 milyon Bitcoin’i bir bilgisayar ile çıkarmıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku