Bir DeFi Platformu Daha Saldırıya Uğradı: Altcoin Sert Düştü!

68

DeFi köprüleme Protokolü, pNetwork, geçtiğimiz günlerde bir siber saldırının yeni hedefi oldu. Bilinmeyen bir bilgisayar korsanı, Binance Akıllı Zincir tabanlı çapraz zincir platformundan yaklaşık 12.7 milyon dolar değerinde tokenize Bitcoin çaldı.

DeFi platformu pNetwork’e saldıran hacker, platformdan 277 BTC çaldı

Platformun BSC ağında çalışan yerel token’ı PNT de hacklenme haberinin ardından sert çakıldı. PNT yaklaşık yüzde 20 değer kaybederek 0.94 dolara kadar geriledi. PNT an itibariyle 0.97 dolar seviyesinden işlem görüyor. 20 Eylül’de pNetwork tarafından yayınlanan bir Twitter ileti dizisine göre, bilgisayar korsanı ağın kod tabanındaki bir hatadan yararlandı. Sonuç olarak borsadan 277 BTC çalarak kaçtılar. DeFi protokolü, ayrıca bilgisayar korsanlarının ağın teminatının çoğunu da aldıklarını ekledi.

DeFi platformu pNetwork, çalınan fonlar karşılığında hacker’a 1,5 milyon dolar teklif etti. Bu değer fonların yaklaşık yüzde 11,5’ine tekabül ediyor. Saldırganın bu teklife yanıt verip vermediği konusunda henüz bir bilgi yok. Yazım sırasında, protokolün Twitter hesabındaki en son güncelleme, gözden geçirilmeyi bekleyen önerilen bir düzeltmenin varlığını belirtiyor.

Benzer akıllı zincir hack’leri

DeFi Köprüleme platformu pNetwork, siber saldırıdan nasibini alan ilk zincirler arası platform değil. Temmuz ayında, merkezi olmayan borsa THORChain bir saldırıda 7,6 milyon dolar kaybetti. Sadece bir hafta sonra, borsa yaklaşık 8 milyon dolar kaybettiği bir hack saldırısına daha uğradı. Ancak hacker, fonları yüzde 10’luk bir ödülle iade edeceğine söz verdi.

DeFi protokolü Poly Network de ağustos ayının başlarında rekor kıran bir hack olayına maruz kaldı. Hacker, 600 milyon dolardan fazla varlığı Polygon, Ethereum ve Binance Smart Chain (BSC) adreslerine aktardı. Bununla birlikte, bilgisayar korsanı sonunda çalınan fonların neredeyse tamamını iade etti. Yalnızca bu yıl, birkaç Binance Smart Chain hack’i daha oldu. Bu liste PancakeBunny, Cream Finance, bearn, Bogged Finance, Uranium Finance, Meerkat Finance, SafeMoon, Spartan Protocol, BurgerSwap ve Belt Finance’i içeriyor.

DeFi platformu pNetwork, varlıkların Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve daha fazlası dahil olmak üzere desteklenen Blockchain’e artı 10’la aktarılmasını sağlıyor. pNetwork’ün web sitesine göre, protokolün zincirler arası köprülerinde kilitlenen kripto para birimlerinin toplam değeri yaklaşık 190 milyon dolar. Neyse ki, saldırı yalnızca BSC’deki pBTC tokenlerini etkilediği için çoğu güvende.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitcoinist.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku