Bir de bu var: Vergiler PayPal da kripto ödemelerini nasıl karışık hale getirecek?

0 1

Önümüzdeki haftalarda Paypal müşterilerinin Bitcoin Ethereum Bitcoin Cash ve Litecoin gibi kripto para birimlerini satın almasına tutmasına ve satmasına olanak tanıyan bir dijital cüzdan ve bir Cryptocurrency Merkezi başlatmaya hazırlanıyor.

2021in başından itibaren PayPal PYPL + kullanıcılarının % 55i PayPala bağlı 26 milyon satıcıdan mal ve hizmet satın almak için bu hizmeti kullanabilir. Bu kripto para birimlerinin benimsenmesi için harika bir haber olsa da kripto para birimleri etrafındaki mevcut vergilendirme olayına hiç yardımcı olmuyor.

Kripto Vergileri ve PayPal Kripto Para Birimi

Bitcoin gibi kripto para birimleri IRS kurallarına göre mülk olarak kabul edilir. Bu başka bir şey satın almak için onu her sattığınızda takas ettiğinizde veya elden çıkardığınızda vergiye tabi bir olay olduğu anlamına gelir. 21 Ekim 2020de yayınlanan PayPal basın bültenine göre kullanıcılar “seçtikleri kripto para birimi bakiyelerini anında değer kesinliği ile ve ek ücretler olmadan fiat para birimine dönüştürebilecekler”. Bu kullanıcılar PayPal aracılığıyla mal ve hizmetler için ödeme yapmak üzere kripto para birimini fiata dönüştürdüğünde bu kullanıcının bir vergi yükümlülüğü olacağı anlamına gelir.

Örneğin Ahmetin bir PayPal satıcısı tarafından 10.000 dolara listelenmiş bir mobilya parçası satın almak istediğini varsayalım. Ahmetin satın alma işlemini yapacak ABD doları olmadığı için sahibi olduğu 1 bitcoin (BTC) kullanıyor. Ahmet bu 1 BTCyi birkaç yıl önce 4.000 $ a satın aldı ve şimdi değeri 10.000 $. Ahmet PayPal üzerinden işlemi başlattığında Paypal bu 1 BTCyi 10.000 ABD Dolarına dönüştürür ve parayı satıcıya aktarır. Dönüşüm sırasında Ahmet vergilendirilebilir bir olayla karşı karşıya kalacak ve 6.000 $ (10.000 $ – 4.000 $) uzun vadeli sermaye kazancı üzerinden vergi ödemek zorunda kalacaktı. Vergiler kabaca 900 $ a eşit olacaktır (6.000 $ *% 15).

Vergileri Hesaplamak Sizin Sorumluluğunuz

 “Kripto Para Birimleri Merkezinizi kullanarak yaptığınız işlemlere varsa hangi vergilerin uygulanacağını belirlemek sizin sorumluluğunuzdadır. Gerekli vergi beyannamelerini veya ödemelerini belirlemek amacıyla işlem geçmişinize ve hesap özetlerinize PayPal hesabınız üzerinden erişebilirsiniz ”.

Bu işlem geçmişi tabloları yararlı olsa da vergilerin hesaplanmasında tam olarak güvenilemez. Bu nedenle kullanıcıların kripto coinler için ne kadar ödedikleri harcadıkları andaki piyasa değeri ve vergi yükümlülüklerini doğru bir şekilde hesaplamak için bunları ne kadar süreyle sakladıklarının ayrıntılı kayıtlarını tutmaları gerekir. Hesap sahiplerinin brüt gelirleri 20.000 $ dan fazla ise ve bir takvim yılında 200den fazla işlemi varsa PayPal büyük olasılıkla kullanıcılara ve IRSye Form 1099-K düzenleyecektir. Ne yazık ki bu formda bildirilen Bilgiler Form 8949u ve Çizelge Dyi doldurmak için yeterli olmayacaktır.

PayPalın şartlarına göre (en azından lansman sırasında) hizmetin kullanıcıların kripto para birimini kendi cüzdanlarına çekmesine izin vermeyeceğini de belirtmek önemlidir. Bir kullanıcı PayPal kripto hesabını kapatmak isterse hesaptaki kripto para birimini kaçınılmaz olarak satarak başka bir vergilendirilebilir olayı tetiklemek zorunda kalacak.

“Nakit Hesabınızı ve Kripto Para Birimleri Merkezinizi kapatmadan önce Kripto Para Birimleri Merkezinizde herhangi bir Kripto Varlığı satmalısınız” – PayPal Kripto Para Birimi Hükümler ve Koşullar

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku