Bir borsa daha kepenkleri kapatıyor…

0 1

Pantera Capital Initialized Capital ve diğer birçok şirketten 35 milyon dolar toplayan merkezi olmayan borsa Sparkswap faaliyetlerini sona erdireceğini açıkladı. Borsanın kurucusu Trey Griffith bir blog yayınında şirketin kapanışını paylaştı ve kullanıcı sayısının işi sürdürmek için yeterli olmadığını söyledi.

BAKKT 300 MİLYON DOLARLIK B SERİSİ FONU TAMAMLADI… TIKLAYIN

Griffith “Uzun vadede işimize devam edebilecek kadar kullanıcı yakalayamadık. Özellikle fiat para ile kripto para arasında bir ilişki kuran bir emir oluşturmak çok pahalı bir çaba oldu” şeklinde konuştu…

Şirket yeni kullanıcı satın almayı bıraktı. 24 Marttan sonra ticari işlemler tamamen sona erecek. Lightning node da bu ayın sonunda kapatılacak. Şirket ortağı AnchorUSDnin yardımıyla müşterilerinin hesaplarındaki dolarların güvenli olduğunu belirtti. Griffithe göre AnchorUSDyi Nisan ayı sonuna kadar kullananlardan banka hesaplarıyla ilişkili herhangi bir ücret alınmayacak.

Griffith “Şimdilik bir şirket olarak odak noktamız FinTeche daha geniş bir şekilde hareket etmektir ancak Bitcoin ve Lightningin gelişimini de yakından izleyeceğiz ve bu toplulukların üretken üyeleri olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Şirket kodu Bitcoin ve Lightning gelişmelerine katkıda bulunmak isteyenler için açık kaynak olarak kalacak.

2017 yılında kurulan Sparkswap Lightning Network üzerine inşa edildi ve kullanıcıların kripto para birimlerini sakladıkları platformda ticaret yapmalarına izin verdi. Şirket geçen Nisan ayında 35 milyon dolar fon aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku