Bir Bitcoin geliştiricisi, bir yarışmanın parçası olarak bir BTC cüzdanını başarıyla kırdı

0 1

Bitcoin ve Lightning Network proje geliştiricisi John Cantrell 30 saat boyunca bir trilyon tohum kombinasyonunu kontrol ederek bir BTC adresini nasıl başarılı bir şekilde hackleyebildiğini açıkladı. Bu başarı Atlanta Dijital Para Fonunun CIOsu Alistair Milne tarafından Twitterda başlatılan bir yarışma kapsamında gerçekleştirildi.

Milne birkaç gün boyunca 12 kelimelik bir Bitcoin cüzdan tohumu için ipuçları yayınladı. Cantrell 12 kelimeden sadece 8i ile zorlayarak başarılı oldu ve sonuçta içerideki 1 BTC ödülünü aldı.

Geliştirici birkaç ekran kartı kiraladı

Cantrell Macbookunun kendi yazdığı CPU tohum çözücüsünü kullanarak saniyede 1250 anımsatıcı kombinasyonu kontrol edebildiğini fark ettikten sonra GPU pazar yerleri ve Microsoftun Azure bulut bilişim hizmeti aracılığıyla birkaç ekran kartı kiralamaya karar verdi.

Geliştirici açıkladı:

“Aynı şeyi yapan diğer insanlar için endişeliydim ve bu yüzden 001 BTC madenci ücreti ekledim. Bunun bile yeterli olacağını düşünmedim ve insanların madencilerin bir sonraki blokta işlemlerini dahil etmelerini sağlamaya çalışan ücreti sürekli olarak arttıran bir sıfıra yarış olabileceğini düşündüm. ”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku