100 bin dolar kripto kredisi ile hapis cezasına çarptırılan BAE sakini, 27.400 dolar bağış ile kurtarıldı

0 0

Kripto para birimine yatırım yapmak için 100000 dolar kredisi alan eski bir Etihad Havayolları uçuş görevlisi eski iş arkadaşlarından yapılan bağışlarda toplam borcun %25ini aldıktan sonra hapis cezasına çarptırılamaz.

Reddit kullanıcısı U/Crypthomie yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı olmayan 34 yaşındaki bir adam olarak tanımlandı ve eski iş arkadaşlarının büyük borcuna karşı 19Haziranda 27400 dolar yükselttiğini belirten kripto para alt birimine gönderildi.

U/Crypthomie durumumla ilgili yüzlerce web sitesi makale yazdı. Sonunda [onlar] borç ve kripto meraklısı olduğumu bildikleri için kimin dahil olduğunu anlayan eski iş arkadaşlarıma ulaştılar dedi.

Banka kredisi için hapis cezası mı?

10 Haziranda eski uçuş görevlisinin Emirates İslam Bankası ile Aralık 2017de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 338.000 dirhemi – yaklaşık 109.000 dolar – Bitcoin sırasında kredi kullandırdığı bildirildi. Etihad Havayolları ile işini kaybettikten sonra geri ödeme programını yapamadı.

Yetkililerin borcu sivil olmaktan ziyade cezai bir mesele olarak gördüğü BAEDE bu u / Crypthomienin kredinin ödenmemiş kalması durumunda üç yıla kadar hapis veya daha uzun süre karşı karşıya kalabileceği anlamına geliyordu.

“İlk başta çıldırmaya başladım ve bankamın veya BAE hükümetinin bu görevi yaptığımı ve olası cezamı uyguladığımı öğreneceğinden çok korktum” dedi. 

Hala uzun bir yol var

Bağışlar hapis cezası tehdidini ortadan kaldırabilirse de Crypthomie hala 393296.80 dirhem için zor durumda –yaklaşık 107000 dolar – 2021in sonuna kadar ödenecek.

Eski iş arkadaşlarının cömertliği toplam borcun %25.6sini kapsıyor ancak banka aylık olarak yaklaşık  2230 dolar taksit gerektiriyor yani Reddit kullanıcısının faiz oranları az ya da çok aynı kalırsa 12 aydan fazla ödemeye sahip olduğu anlamına geliyor.

Ancak Crypthomie fazlasıyla yeterli olduğunu söylüyor:

“Cömertlikleri eşim ile benim için birkaç aydır büyük zaman tasarrufu sağlıyor ve yeni bir iş arayabileceğiz ancak şimdilik hapis için endişelenmemize gerek yok.”

“Yeni bir kredi almak ve Bitcoin satın almak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku