Bir analiste göre, BTC için sırada 12.000 Dolar görünüyor

0 0

Dmitriy Lavrov son üç yılın en yüksek seviyesi olan 14.000 Dolara ulaştıktan sonra Bitcoinin kısa vadeli bir eğilim sonucu tersine dönerek 12.000 Doları test edeceğini söyledi.

Analist 1 Kasım günündeki yaptığı analiz doğrultusunda 14.000 Dolar seviyesine yakın bir boğa tuzağı öngörüsünde bulunarak saatlik grafikler incelendiğinde varlığın düşüş eğilimi gösterdiğini belirtti.Büyük oyuncuların uzun pozisyonlarından çıktıktan sonra yerel zirvede kar sağladığını dile getirdi. Aynı zamanda amatör yatırımcılar Bitcoin için tekliflerini artırdı.

Bu ticaret dengesizliğini beraberinde getirdi. Etkili yatırımcıların Bitcoin pazarındaki daha geniş etkisi fiyatlarını düşürdü. Bu arada Bitcoini daha yüksek bir seviyeden satın alan küçük yatırımcılar uzun pozisyonlarının kazançlarını geri getirmesini bekledi.

Lavrov dengesizliğin varlık 12.000 Doları görene kadar devam edeceği düşüncesini savunuyor.  Analistler fiyatı yukarı yönlü bir kanal modeline yerleştirdikten sonra düşüş sonucuna vardı. Ayrıca seviye 50 günlük hareketli ortalama ile çakışma gösteriyor.

Bu seviyeyi birbirine yaklaşan iki destek bölgesinin yanına koydu. Bu yatırımcıların genellikle fiyatların geri tepmesini tahmin etmek için yaptıkları bir durum olarak biliniyor.

BTC 4 saatlik grafik

Lavrov grafiğinin zaman dilimini bir günden dört saatlik grafiğe düşürerek yazım sırasında 200 dönem hareketli ortalamasını otomatik olarak 11.970 Dolara ayarladı.

Bu daha küçük bir zaman dilimi grafiğinde ek destek oluşturdu ve kısa vadede iştahlı yatırımcıların 12.000 Doları yeniden test etmek istediğini gösterdi. 

Lavrov Direnç bölgesindeki fiyat hareketini dikkate alırsak düzeltme hareketi iyi bir fikir gibi görünüyor. Yeni günlük mumların bize yeni bilgiler vermesi bekleniyor. RSI aşırı alım bölgesinde ve belirgin bir düşüş sinyali verebilecek. MACD şimdi düşüş eğilimi gösteriyor” yorumunu yaptı.

Lavorov 12.000 Dolar olan düşüşün Bitcoinin orta ve uzun vadeli yükseliş eğilimini tüketmeyeceğini belirtti. Büyük yatırımcıların varlığı daha düşük oranlarda satın almak için DIPi kullanacağı öngörüsünde bulundu. 12.000 Dolardaki yükselişin fiyatı 16.000 Doların üzerine göndermek için yeterli değere sahip olduğunu söyledi.

Bitcoin yatırımcıları Salı günü ABD Başkanlık seçimlerinden sonra büyük bir fiyat rallisi bekliyor.

Joe Biden ya da Donald Trump için açık bir galibiyet ikinci koronavirüs teşvik paketinin önünü açacak. Boğalar artan bir mali açığın Federal Rezervin daha yüksek enflasyonu hedefleme taahhüdü ile birleştiğinde Bitcoin piyasasına daha fazla sermaye göndereceğine inanıyor.

Coinbase Exchangede bir analist olan Max Bronstein “Kendimizi bir diğerinde buluyormuşuz gibi görünüyor bu Bitcoin için iyi bir an. Bidenın kazanması 2 trilyon Dolarlık bir teşvik paketini garanti ediyor. Bölünmüş bir hükümet söz konusu olduğunda Fed varlık alımlarını genişletmeye hazır durumda” dedi.

Bitcoin yazım sırasında % 084 düşüşle 13.440 Dolardan işlem gördü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku