BİNANCE YAPIM AŞAMASINDA OLAN MERKEZİYETSİZ BORSASININ VİDEO DEMOSUNU YAYINLADI

0 0

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance bir videoda yayınlayarak Binance Binance DEX isimli kendi merkeziyetsiz kripto para borsasının tanıtımını yaptı.

Çarşamba günü yüklenen videoda Binance DEX’in alım – satım arayüzü ve internet tabanlı kripto para cüzdanı ile Binance’in kendi blockchain ağı Binance Chain’in (explorer’ı ) gösteriliyor. Videoya gördüğümüz görüntelere göre yeni sistem şu anki sistem olan merkezi platforma oldukça benzemekte ama buna ek olarak yeni özellikler ile beraber geliyor. Bunlardan bir tanesi özellikle güvenlik konusunda olup en belirgini olarak göze çarpıyor.

Kullanıcılar sahip oldukları özel anahtarları için 24 kelimeden oluşan  mnemonik kurtarma seçeneğine sahip olacaklar. Bunun yanı sıra Binance’in yeni Blockchain Explorer özelliği ile istediğimiz blok hakkında bilgi alabileceğiz. Güncelleme hakkında yorum yapan Binance CEOsu Changpeng Zhao son kullanıma sunulması beklenen ek özellikleri doğruladı. Merkezi olmayan değişim platformları önceki merkezi veritabanlarında ve depolarda geleneksel değişimlerden farklıdır ve kullanıcılar kendi özel anahtarlarını kendileri kontrol ederler.

Binance tarafından yapılan açıklamada;

”DEX üzerindeki kullanıcı fonları sunucusuz bir alt yapı olup kullanıcıların özel anahtarlarını sadece kullanıcının bilgisayarında saklayan ve sadece kullanıcıların fonlara erişim hakkı olan TrustWallet gibi merkeziyetsiz cüzdan uygulamaları ile güvence altına alacağız

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku