KRİPTO MADENCİLERİ ÇİN İ TERKEDİYOR

0 1

Madencilerin istediği 3 şey: Ucuz elektrik hızlı bağlantı soğuk iklim

CoinShares’ın son raporu doğrultusunda Çin’de bulunan kripto para madencileri makinalarını ve ekipmanlarını korumak için enerji maliyetlerinin daha ucuz olduğu ülkelere taşınıyor.

CoinShares yayınladığı 19 sayfalık rapor Bitcoin Madencilik Ağı – Eğilimler Marjinal Üretim Maliyeti Elektrik Tüketimi & Kaynakları” başlıklı rapor ilki Mayıs ayında yayınlanan ve yılda iki defa yayınlanan madencilik raporunun ikinci baskısı. Yayınlanan raporda Bitcoin madencilik ağının bileşimi verimli olması elektrik tüketimi elektrik kaynakları ve coğrafi dağılım anlamlı ve önemli bir analizini de içeren şekilde kripto para madenciliğindeki mevcut durumu ve değişen eğilimleri ortaya koyuyor.

Rapor ayrıca bir Bitcoin madencilik şirketi için donanımların verilmli olması maliyetler üretim maliyeti ve hash oranları gibi önemli operasyonel faktörleri de açıklıyor. Raporda Çinli madencilerin %80’i de Sichuan’da yer alıyor” denildi.  Bu madencilerin yer değiştime konusunda en önemli nedenleri  düşük maliyetli elektrik yüksek hızlı internet ve ek soğutma maliyetine olan ihtiyacı azaltan düşük sıcaklıklar olduğu belirtildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku