Yarınki Seçim Öncesi Kanadalı Siyasi Parti Liderinden İlginç Bitcoin Açıklaması
Yarınki Seçim Öncesi Kanadalı Siyasi Parti Liderinden İlginç Bitcoin Açıklaması

Yarınki Seçim Öncesi Kanadalı Siyasi Parti Liderinden İlginç Bitcoin Açıklaması

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanadalı siyasetçi Maxime Bernier, Merkez Bankası odaklı ekonomi modelinden memnun olmadığını belirterek, sistemi eleştirdi. Bernier, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in “yenilikçi” olduğunu vurgulayarak, yarınki seçim öncesi BTC’ye desteğini açıkladı.

Merkez Bankaları ekonomiyi mahvediyor!

Ülkede seçimler yaklaşırken, sağcı Kanada Halk Partisi lideri (PPC) Maxime Bernier, kripto para sektörünü heyecanladıran açıklamalarda bulundu. Siyasetçi, 156.100 Twitter takipçisine mevcut ekonomik sistemin sorunlarından bahsederken, kripto para birimlerinin bu eksikliklere çözüm olacağını söyledi ve şunları ekledi:

 Birçok insan Bitcoin ve kripto para birimlerini destekleyip desteklemediğimi soruyor. Tabii ki destekliyorum! Merkez bankalarının paramızı ve ekonomimizi mahvetmesine katlanamıyorum. Ben daha çok eski moda olarak adlandıracağınız altın ve gümüş hayranıyım, ancak kripto paralar teşvik edilmesi gereken yenilikçi ve işlevsel bir çözüm.

Kanadalı Petrol Şirketi Bitcoin Madenciliğinde Çığır Açmaya Hazırlanıyor!
 

Bitcoin ve kripto paralar için desteğini açıklayan Bernier, Muhafazakar Parti’nin eski bir milletvekili ve çeşitli kurumlarda bakan olarak görev yaptı. Muhafazakarlardan ayrılan siyasetçi, 2018’de Kanada Halk Partisini kurdu. CBC News’e göre, yapılan son anketler Bernier’in partisini yüzde 6,3 oyla Bloc Québécois, Yeni Demokrat Parti, Muhafazakar Parti ve Liberal Parti’nin arkasında beşinci sırada bulunduğunu ortaya koyuyor. Seçim, 20 Eylül Pazartesi günü yapılacak. Bernier, seçimi Liberal Parti’nin veya Muhafazakar Parti’nin kazanacağını kabul ediyor.

Kanada, Bitcoin yanlısı bir politika izliyor

Kripto para birimleri Kanada’da yasal ödeme aracı olarak kullanılmıyor ancak ABD’den farklı olarak ülke, Bitcoin borsasında işlem gören fonları (ETF’ler) onayladı. Merkez Bankası daha önce yaptığı açıklamada, artan popülaritesi nedeniyle ülkedeki kripto para piyasalarını takip ettiklerini söyledi. Kanada, hem Bitcoin (BTC) ETF’sini hem de Ethereum (ETH) ETF’sini onaylayan ilk ülke olduktan sonra, önemli kripto para yatırım araçlarının piyasaya sürülmesi için örnek bir ülke haline geldi.

Kanada Merkez Bankası ayrıca, kripto para birimlerinin artan popülaritesine rağmen, fiyatlarındaki yüksek volatilite nedeniyle  gündelik yaşamda kullanılmaktan ve bir ödeme şekli olarak kabul edilmekten uzak olduklarını söyledi. Banka şunları belirtti:

Spekülatif talepten kaynaklanan fiyat oynaklığı, kripto para birimlerinin bir ödeme aracı olarak geniş çapta kabul edilmesinin önünde önemli bir engel olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yarınki Seçim Öncesi Kanadalı Siyasi Parti Liderinden İlginç Bitcoin Açıklaması