Binance US CEO’su Brian Brooks İstifa Ettiğini Açıkladı!

42

Eskiden önde gelen bir ABD bankacılık düzenleyicisi olan Brian Brooks, Nisan ayında ABD kripto borsası Binance.US’ye katıldı. Ancak, Brian Brooks, 6 Ağustos’ta Binance.US’nin CEO’su olarak görevinden ayrıldığını Twitter’dan açıkladı.

Binance’de üst düzey ikinci istifa

Brian Brooks paylaştığı tweetinde şöyle açıklamada bulundu:

Hepinize Binance ABD CEO’luğundan istifa ettiğimi bildirmek üzere. Stratejik yön konusundaki farklılıklara rağmen, eski meslektaşlarıma çok başarılar diliyorum. Heyecan verici yeni şeyler gelecek!

Binance.US CEO’su Brian Brooks istifa ettiğini açıkladı!

Binance.US’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapan Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), istifayla ilgili resmi bir açıklama yaptı. Açıklamada, borsa kullanıcılarına geçişin onları hiçbir şekilde etkilemeyeceğine dair güvence verdi. CZ, bu açıklamayı kendi Twitter hesabından yaptığı başka bir açıklamayla da bildirdi ve burada Brooks’un Binance.US ile yaptığı çalışmayı “paha biçilmez” olarak nitelendirdi. Konuya ilişkin olarak CZ tarafından yapılan açıklama da şu ifadelere yer veriliyor:

Sektörümüzü ileriye taşıyan düzenlemeleri savunarak kripto endüstrisinin büyümesinin ayrılmaz bir parçası olmaya devam edeceğini umuyoruz. Kendisine bundan sonraki çalışmalarında en iyi dileklerimizi sunuyoruz.

Brooks’un ayrılışı, başka bir üst düzey Binance yöneticisi borsanın Brezilya şubesi Ricardo Da Ros’un istifasından yalnızca üç hafta sonra gerçekleşti. Brooks gibi Da Ros da temmuz ortasındaki istifasından önce sadece birkaç ay görev yapmıştı.

Binance’in son sorunları

Brooks ve Da Ros’un istifaları, Binance’in son birkaç hafta içinde karşılaştığı artan incelemenin ortasında geldi. Japonya, İngiltere, Hong Kong, İtalya ve Litvanya dahil olmak üzere birçok ülkedeki düzenleyiciler borsaya karşı hamleler yaptı. Bazı durumlarda, sadece uyarı yayınladılar, diğerlerinde ise kısıtlama uyguladılar. Yakın zamanda Binance, uluslararası kullanıcılarıyla belirli bağlarını koparıyor. Raporlar, borsanın Hong Kong’da türev ürün tekliflerini kısıtladığını ortaya koydu. 6 Ağustos’taki duyurularından itibaren geçerli olmak üzere, Hong Kong’daki kripto para borsası kullanıcıları artık yeni türev ürün hesapları açamayacak. Bu hareket, Avrupa’da borsanın Temmuz ayı sonunda uyguladığı benzer kapatmaları takip ediyor. Birkaç gün önce, raporlar Binance’in Avustralya doları, euro ve sterlin ile marj ticaretini durdurduğunu gösterdi.

Ancak Binance bazı yerlerde köprüleri yakarken bazı yerlerde de inşa ediyor. 5 Ağustos’ta, Binance Pay’i daha fazla uluslararası yatırımcıya getirmek için kripto teknolojisi ödeme sağlayıcısı Alchemy Pay ile bir ortaklık kurdukları açıklandı. Bu duyuru, Rusya’nın St. Petersburg kentindeki Hermitage Müzesi’nin Binance ile ortaklaşa nadir bulunan sanat eserlerini değiştirilemez tokenler (NFT’ler) olarak açık artırmaya çıkaracağının ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku