Binance Singapur da faaliyet lisansı için başvurdu

0 1

Dünyanın en büyük kripto borsa işletmecilerinden Binance Holdings Singapurda faaliyet lisansı başvurusunda bulundu

Dünyanın en büyük kripto Borsalarından birinin işletmecisi Binance Holdings Ltd. yeni ödemeler mevzuatı kapsamında Singapurda faaliyet izni içi başvuruda bulundu.

Binance kurucu ortağı ve CEOsu Xhao Changpeng “Başvuruyu yapmış durumdayız. Oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirdik. Binancein Singapurdaki oluşumu yerel regülatörlerle yakın temastaydı. Her zaman açık fikirli oldular.” dedi.

Uygulamaya geçen ay alınan Ödeme Hizmetleri Yasası dijital ödemelerden Bitcoin ve Ether gibi “jeton” alım satım işlemlerine kadar çeşitli faaliyetlerle ilgilenen şirketler için ilk kapsamlı düzenleme.

Söz konusu yasa kripto şirketlerine düzenleme getirmenin yanında Singapur Para Otoritesine siber güvenlik risklerinden para aklama ve terör finansmanına kadar resmi denetim gücü veriyor.

Tokyo merkezli kripto borsa işletmecisi Liquid Group Inc. ve Singapurda faaliyet gösteren Londra merkezli Luno da lisans başvurusunda bulunma planlarını açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku