ABD’den gelen bomba haber Bitcoin’i ateşledi…

0 0

Dün akşam saatlerinde ABD’den gelen haber kripto para piyasasını ciddi anlamda hepecanlandırdı. Zira yapılan açıklamaya göre ABD Hazinesinin bankaları idare eden ofisi uzun süredir tartışılan kripto varlıkların muhafaza edilmesi konusunda karar verdi.

BU HABER PİYASALARA BOMBA ETKİSİ YAPTI… TIKLAYIN

Duyuruda ABD Hazinesi Para Birimi Denetçisi Ofisi (OCC) federal bankalara kripto para birimini muhafaza izni verdiği belirtildi…

Haber piyasalarda bomba etkisi yaptı. Özellikle kripto para piyasasına oldukça mesafeli duran ABD yetkililerinin böyle bir adım atması kripto para piyasasının geleceğiyle ilgili umutları bir miktar daha artırdı.

5 dklık grafik

Gelen bu haberle birlikte lider kripto para birimi Bitcoin bir anda yönünü yukarı çevirdi. Bu hafta içerisinde kritik 9 bin 400 dolar seviyesinin üzerine çıkan ancak bu seviyenin üzerinde tutunamayan Bitcoin TSİ ile 01.20 sıralarında sert bir yükselişle 9 bin 600 dolar seviyesinin üzerini test etti. Bu noktada bir miktar zorlanan ve hafif kar satışlarıyla karşılaşan Bitcoin haber yayına hazırlandığı sırada 9 bin 500 dolar seviyesinin üzerinde dengelenmeye çalışıyordu.  

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku