Binance, kendi bankasını satın almayı veya kurmayı düşünüyor

Abone Ol
Binance, kendi bankasını satın almayı veya kurmayı düşünüyor
Gökçe Hürata
 • 23 Temmuz 2020
 • Yazar:

  Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’ın CEO'su Changpeng Zhao; nam-ı diğer CZ; kendi bankalarına sahip olmanın küresel finansal otoritelerle etkileşim için bir kanal daha açacağını söyledi.

  Binance CEO'su CZ, 22 Temmuz'da Binance'in sahip olduğu CoinMarketCap tarafından düzenlenen AMA oturumu sırasında haberleri açıkladı.

  CZ kendi bankasını satın alma veya kurma fikrinin bir süredir Binance’da konuşulduğunu vurguladı. Binance’in banka kurmayı mı satın almayı mı planladığı sorulduğunda CZ, banka satın alma fikrinin binlerce kez konuşulduğunu söyledi.

  CZ, banka satın alma fikirlerinin tartışıldığını, ancak Binance'ın şu anda bu konuda belirli bir planı olmadığını belirtti. Binance'ın bankacılık ile ilgili fırsatlar konusunda uzmanlaşmış birkaç ekibe sahip olduğunu kaydeden CZ; “Devam etmekte olan bir takım inisiyatifler ve tartışmalar var” dedi.

  Binance CEO'su, geleneksel finansal sistem ile kripto endüstrisi arasındaki ilişkinin son yıllarda büyük bir değişim kaydettiğini vurgulayarak; "İki yıl önce geleneksel bankaların hiçbiri kripto borsalarıyla çalışmak istemiyordu" dedi.

  Bu değişim Binance'a geleneksel finansal oyuncularla işbirliği açısından daha elverişli bir konum sağlasa da CZ, bir bankaya sahip olmanın iki endüstri arasındaki tüm sorunları çözmeyeceğini savundu. CZ; “Bir banka satın almak tüm sorunları çözmez. Muhtemelen bir düzenleyici otorite ile iletişim kurmamız için daha kolay bir kanal sağlar” ifadelerini kullandı.

  En büyük kripto sitesi olan CoinMarketCap’i Nisan’da satın alan Binance, Temmuz ayı başlarında kripto-fiat Visa banka kartları çalışması yapan bir firma olan Swipe'ı satın aldı. 

  Serveti son bir yılda 1,3 milyar dolardan 2,6 milyar dolara çıkan Binance CEO'su CZ, kripto endüstrisinin en zengin figürü olarak biliniyor. 

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Binanace ile ilgili her şey

  Binance, kendi bankasını satın almayı veya kurmayı düşünüyor

  Binance, kendi bankasını satın almayı veya kurmayı düşünüyor

  Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’ın CEO'su Changpeng Zhao; nam-ı diğer CZ; kendi bankalarına sahip olmanın küresel finansal otoritelerle etkileşim için bir kanal daha açac...

  • 23 Temmuz 2020
  Ünlü CEO: Bitcoin bu sıkışıklığı kıracak

  Ünlü CEO: Bitcoin bu sıkışıklığı kıracak

  Binanace CEO'su Changpeng Zhao, Bitcoin'in (BTC) önünde sonunda bu 9 bin – 9 bin 500 dolarlık dar işlem bandından ayrılacağını ancak öncü kripto paranın şimdi gerçekten çok sakin oldu...

  • 21 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.