Coinbase: İngiltere’deki Kripto Para İşlem Hacmi İkinci Çeyrekte Rekor Kırdı!

8

Coinbase kayıtlarına göre, İngiltere’de kripto para işlemleri 2021’in ikinci çeyreğinde yüzde 30 artarak ilk çeyrekte 325 milyon sterlinden ikinci çeyrekte 468 milyon sterline yükseldi. İngiltere’de kripto para işlemleri rekor kırarken, Asya ülkeleri ikinci çeyrekte kripto para işlemlerinde yüzde 44’lük bir artışla zirvede yer aldı. Küresel olarak, yılın ikinci çeyreğinde yüzde 32’nin üzerinde bir artış oldu.

Ethereum, Bitcoin’i geride bıraktı!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), ikinci çeyrekte talepte bir artış gördü. Ethereum’un günlük işlem hacmi, ikinci çeyrekte Bitcoin’in günlük işlem hacmini yüzde 80 aştı ve son üç çeyrekte Bitcoin’in günlük işlem hacminin yüzde 57’sini temsil etti. Ethereum‘da işlem hacmi  yüzde 53 oranınd artış kaydederken, Bitcoin ikinci çeyrekte yüzde 14’lük bir düşüşe tanık oldu.

Ethereum ve Polkadot Fiyat Analizi: Teknik Görünüm ve Kritik Seviyeler!

Lider kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum’un fiyatı 2. çeyrekte  63 bin dolar ve 4.200 dolar’a ulaştı ancak kısa süre sonra değerinin yarısını kaybetti, BTC şu anda 30.644 dolar’dan ve ETH 1.819 dolardan işlem görüyor. Coinbase genel müdürü Marcus Hughes şunları söyledi:

Hem perakende hem de kurumsal müşterilerden bir dizi kripto paraya önemli ilgi gösterdiğini gözlemliyoruz, Ethereum popülaritesini artırmaya ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi konumunu güçlendirmeye devam ediyor… Ethereum’un işlem hacmi ilk çeyrekten yüzde 53 arttı. , 2. çeyrekte Bitcoin yüzde 14 düşüş gördü. Bu, 2. çeyrekte işlem gören Bitcoin hacimlerinin yüzde 80’inden fazlasını oluşturan Ethereum hacimleriyle sonuçlandı, geçen yıla göre önemli bir artış ve Bitcoin’in ötesinde diğer dijital varlıklara artan ilginin kanıtı.

 İngiltere kripto paralar üzerindeki baskısını artırıyor!

Birleşik Krallık’ta Mali Davranış Otoritesi (FCA) ülke çapında dijital paralara nefes aldırmamasına rağmen, kripto para işlemlerindeki bu artış benimsenmenin engellenemeyeceğini gösteriyor.. Son zamanlarda FCA, genç yatırımcıları kripto pazarındaki riskler konusunda eğtmek için 11 milyon sterlinlik bir bütçe ayırdı.

İngiltere Kripto Para Sektörüne Nefes Aldırmıyor: Sert Yaptırımlar Kapıda!

Bu kampanya, Birleşik Krallık‘taki dijital para reklamlarının yasaklanmasının ardından geldi. İngiltere Merkez Bankası her fırsatta yatırımcıları uyarırken, bir yandan da dijital para birimini (CBDC) çıkarmayı planlıyor. Londra Metropolitan polisi ve Scotland Yard da ülkede kara para aklama faaliyetlerine göz açtırmıyorlar. Geçtiğimiz hafta 250 milyon dolar değerinde kripto para ele geçirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku