Kripto Para Borsası Binance, İngiltere’deki operasyonlarını durduruyor!

67

Son kripto para çılgınlığının ortasında, dünya çapındaki düzenleyiciler harekete geçti. İngiltere’nin en iyi finansal yönetim otoritesi, Financial Conduct Authority (FCA)- kripto para borsası Binance’den düzenlenmiş tüm faaliyetlerini derhal durdurmasını istedi. FCA oldukça katı şartlar getirdi ve küresel bir düzenleyici tarafından Binance’e dayatılan en önemli düzenleyici eylemlerden biri oldu. Haber, Binance’in bölgedeki yeni uyumluluk ve yargı güncellemeleri nedeniyle Kanada’nın Toronto merkezli kullanıcıları için hizmetlerini askıya almaya karar vermesinden sadece bir gün sonra geldi.

Kripto para şirketlerinin FCA’ya kaydolması zorunlu

Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) izleme örgütünün talepleri ile uyumunu teyit etmek için 30 Haziran Çarşamba günü incelemek üzere geliyor.  FCA’dan yapılan resmi açıklamada şöyle belirtildi:

FCA tarafından zorunlu tutulan şartlar nedeniyle, Binance Markets Limited’in şu anda FCA’nın önceden yazılı izni olmaksızın herhangi bir düzenlenmiş faaliyette bulunmasına izin verilmemektedir. Binance Group’taki başka hiçbir kuruluş, Birleşik Krallık’ta düzenlenmiş faaliyetleri yürütmek için herhangi bir Birleşik Krallık yetkilendirmesine, kaydına veya lisansına sahip değildir.

Açıklamada ayrıca, FCA’nın artık tüm kripto para şirketlerinin kendi rejimine kaydolmasını zorunlu hale getirdiğini belirtiyor. Ancak Binance Markets Limited bu kategoriye girmiyor. Geçen ay Binance, FCA’ya kayıtlı bir kripto şirketi olmak için başvuruda bulundu. Ancak bir FCA sözcüsü, daha sonra “FCA’nın yoğun mülakatlarının ardından” Binance başvurusunu geri çekti. FCA’nın bir kripto firmasını onaylama kararı, kara para aklamayı önleme ve terör finansmanı ile uğraşmayı içeren kilit noktalara sahip birçok faktöre bağlıdır.

FCA tarafından yayınlanan yeni yönergeler

Kripto pazarındaki patlama ve düşüş döngülerinin ortasında, Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) İngiltere’deki yerel firmalara sert önlemler alıyor. Bu ayın başlarında FCA, İngiltere’deki bir dizi kripto firmasının mevzuata uymadığını bildirdi. Binance gibi dev şirketlere yönelik son baskıyla birlikte, FCA’nın kripto para şirketlerinin operasyonlarında herhangi bir kaymaya müsamaha göstermeyeceği açık. Financial Times tarafından yapılan haberde konu ile ilgili olarak şunlar bildirildi:

FCA ayrıca bu hafta sonu hem Cayman Adaları’na kayıtlı Binance holding şirketine hem de CEO Changpeng Zhao tarafından kontrol edilen ve İngiltere düzenleyici otoritesi tarafından denetlenen Londra merkezli bir bağlı kuruluş olan Binance Markets Limited’e karşı bir tüketici uyarısı yayınladı.

FCA’nın Binance’in ülkedeki faaliyetlerini kısıtlamasına rağmen, İngiliz vatandaşları hala diğer yargı bölgelerinde borsa hizmetlerine erişebilir. Binance, diğer küresel pazarlarda da büyük ters rüzgarlarla karşı karşıya bulunuyor. Geçen hafta, Japon düzenleyici otoritesi Finans Hizmetleri Ajansı (FSA), Binance’i yetkisiz kripto para ticareti yapma konusunda uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku