Binance CEO’su Piyasadaki Volatilitenin Ana Nedenini Açıkladı!

0 245

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Bitcoin (BTC) piyasasının Tesla ve Apple hisseleri gibi benzer büyüklükteki varlıklardan daha az volatil olduğunu iddia etti. Bloomberg TV’ye verdiği röportajda CZ, kripto piyasasındaki dalgalanma ve insanların neden kripto paraya yatırım yaptığına dair konulara değindi.

Binance CEO’su, kripto piyasasına yatırım yapan 300 milyona yakın kişinin olduğunu ve neredeyse herkesin yatırım yapmakta farklı bir nedeni olduğunu belirtti. Bununla birlikte, en yaygın olan yatırım nedeni en kolay yoldan kazanç sağlamak. İnsanların dijital varlıklara yatırım yaparak bir gecede servet kazandıkları efsanesi ve bazı “analistlerin” abartılı tahminleri çoğu yatırımcının piyasaya girmesine neden oluyor.

CZ ayrıca, kripto para kullanım durumları nedeniyle başka bir yatırımcı grubunun pazara girdiğini belirtti.  CEO, etkileşimde bulunduğu hemen hemen tüm insanların, altcoin ve blockchain teknolojisini  tanımadan önce Bitcoin’e yatırım yaptığını söyledi

Oynaklığın Ana Nedeni

Bitcoin ile tanıştıktan sonra, yatırımcılar altta yatan teknolojiye  yani blockchain’e ilgi duyuyorlar. Yatırımcılar, daha sonra, akıllı sözleşmeler de dahil olmak üzere blockchain’in bazı kullanım durumlarını öğrendiler.

CZ, borsanın, kripto piyasasından daha az oynak olduğu yönündeki yaygın görüşü aydınlatmaya çalıştı. Ona göre bu gerçekten çok uzak. Apple ve Tesla gibi şirketlerin hisse senetlerinin bile daha değişken olduğuna inanıyor.

CEO, kripto para sektöründe iki grup yatırımcı olduğunu tespit etti. İlk grup, yatırım yapmadan önce her zaman varlıkların temellerini ve sistemi araştıranlardan oluşuyor. İkinci grup ise, yatırım yapmak için başkalarını körü körüne takip edenlerdir. İkinci gruptakiler sayı bakımından daha çok ve fiyat oynaklığının ana nedenleridir.

Tipik bir örnek, varlığı Twitter profiline ekledikten sonra kısmen SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk’tan etkilenen son Bitcoin boğa koşusu. Elon Musk, gönderisinde varlığa değindikten sonra birçok yatırımcının Dogecoin’e atlamasına da neden oldu. Bu her zaman kripto paranın bir parçası olmuştur.

CZ, yatırımcıları zor kazandıkları paralarını yatırmadan önce, her zaman bir varlığı araştırmaya zaman ayırmaya çağırdı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku