Binance CEO suna göre, Twitter Bitcoin için büyük bir reklam kampanyası…

0 0

Bazı insanlar hala Twitter aldatmacasını Bitcoin aldatmacasından ayırt etmeye çalışırken Binance Ceosu Changpeng Zhao Twitter ve Bitcoini içeren en son skandalın Bitcoin için bir reklam olduğunu düşündüğünü söyledi.

“Ne olursa olsun Bitcoin için büyük bir reklam kampanyası. Tüm bu ünlü hesapların kripto hakkında Tweet atmasını ne sıklıkla sağlıyorsunuz ancak hepimiz bunun yerine Binance Academy post hakkında Tweet atmalarını isterdik?”

Bilgisayar korsanları politikacılar ünlüler en iyi kripto kişilikleri ve borsalar da dahil olmak üzere en etkili kamu figürlerinin doğrulanmış hesaplarını hedef aldı.

Kötü tanıtım diye bir şey yoktur

Twitter dolandırıcılığı dünyanın en iyi haber kuruluşlarının kapsama alanı ve olaylar geliştikçe sürekli güncellemelerle uluslararası topluluğun dikkatini çekti. Her iki taraf da Bitcoinin güvenliğini ve geçerliliğini bir para birimi veya varlık olarak desteklemek veya eleştirmek için ortaya çıktı.

Her zaman olduğu gibi en iyi Bitcoin eleştirmeni ve altın yatırımcısı Peter Schiff Bitcoinin hack içindeki belirgin rolü hakkında olumsuz konuştu.

“Doğrulanmış tüm Twitter hesapları Bitcoin dolandırıcılığı yapan biri tarafından saldırıya uğramış gibi görünüyor. Bir kez doğrulanmanın avantajı var. Acaba bu Bitcoinin kendisinin hacklendiğini habercisi mi? Güvenli oynamak ve sadece altın satın almak daha iyidir.”

Bitcoinin savunmasında ve Bitcoinin hack ile ne kadar alakalı olduğunu göstermek için Wavein kurucusu Sasha Ivanov önemli bir noktayı vurguladı:

“Hacker 3. Dünya Savaşını başlatabilirdi. Bunun yerine insanları 2.5 BTCden kandırdı.”

Binance CEOsuna göre insanlar Bitcoin hakkında konuştukları sürece reklam ve kitlesel benimsenmeye doğru bir adım daha ileri gidiyor.
 

Bitcoin için insanlar ne kadar ileri gitmeye istekli?

Bilgisayar korsanlarının bu tür ayrıcalıklı erişimle verebileceği zarar göz önüne alındığında saldırıya uğramış hesapları yalnızca insanları Bitcoinlerinden dolandırmak için kullandılar. Bu Twitter kullanıcısına göre hasar çok daha kötü olabilirdi.

“12.895 BTC veya yaklaşık 119000 dolar. Ama evet bu hesapların sahip olduğu erişim göz önüne alındığında çok fazla değil. ”

Binance CEOsu bunun bu tür çevrimiçi hediyeler için tartışmasız düşen tüm kripto avcılarına bir ders olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

“Ayrıca en sevdiğiniz idol sizden para bağışlamanızı veya aktarmanızı göndermeden önce doğrulamanızı istese bile halkı çevrimiçi dolandırıcılıklara nasıl düşmeyeceği konusunda eğitiyor.“

Twitter bu saldırıya hızlı bir şekilde sahip oldu ve Jack Dorsey bilgisayar korsanlarının “dahili erişim” olan bir Twitter çalışanını hedef aldığını söyledi.

Bu arada FBI iyi koordine edilmiş bir saldırı düzenleyen hackerlar hakkında büyük bir soruşturma yürütüyor. Bununla birlikte TRONun CEOsu bilgisayar korsanlarını takip edebilecek herkese vermeyi vaat ettiği 1 milyon dolarlık bir ödülle oraya daha hızlı ulaşabilecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku