Malezya baskısı, Binance ve eToro yu etkilemez

0 0

Malezyanın mali gözlemcisi Binance ve eToronun ülkenin menkul kıymetler yasasına uymadığını söylüyor; bununla birlikte yerel operasyonları için çok fazla fark yaratması pek olası görünmüyor.
 

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu (SC) bir dizi kripto tabanlı ürün sunan Binance ve eToro borsalarını ülkede çalışmasına izin verilmeyen şirketler listesine ekledi.

Düzenleyici onayı olmadan finansal hizmetler sunan şirketleri kara listeye alıyor.

SCnin Binance ve eToroyu grata olmayan listesine ne zaman eklediği kesin olarak bilinmiyor.

Binance Malezyada yeni piyasaya sürülen banka kartını test etti. Ülkenin para birimi olan Ringgit Mart ayından bu yana Binanceın eşler arası platformunda destekleniyor.

Mayıs ayında SC yerel medyaya verdiği demeçte eToronun ülkede faaliyet gösterme yetkisine sahip olmadığını ve 2.4 milyon dolarlık bir para cezasından sorumlu olduğunu söyledi.

Bununla birlikte SC tarafından kara listeye alınmanın Binanceın veya eToronun yerel operasyonlarını bozması olasılıklar dahilinde bulunmuyor.

SC şu ana kadar konuyla ilgili hiçbir şey söylemeyen Malezya İletişim ve Multimedya Komisyonuna (MCMC) dayanan web sitelerini engelleme yetkisine sahip değildir.

Bir eToro sözcüsü Coindeske verdiği demeçte şirketin Asya operasyonlarının hepsinin Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu tarafından düzenlendiğini söyledi. Malezyalı müşteriler SCnin yetki alanının dışına çıkan bir kuruluşta etkin bir şekilde yer alıyor.

Binance merkezi olduğu yeri halka açık hale getirme çağrılarına direndi.

Malezya merkezli fiyat toplayıcı Coingeckonun COOsu Bobby Ong SCnin eşler arası pazar için bir Ringgit ağ geçidi sunmaya başlamadan önce Binanceın uygun lisansları almadığı için bir uyarı yapmış olabileceğini söyledi.

Binance en yüksek profilli borsalardan biridir ancak Ong Malezyada faaliyet gösteren birçok düzensiz p2p olduğunu söyledi.

Binance çok sayıda yorum talebine cevap vermedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku