‘Sakalımı Kim Çaldı?’ İsimli Bilgisayar Oyunu Bedava Bitcoin Veriyor! İşte Şartlar!

57

Beardsville platformunda yer alan ”Sakalımı Kim Çaldı?” isimli ilginç bilgisayar oyunu, oyun içindeki mevcut bir bulmacayı çözen ilk oyuncuya ücretsiz Bitcoin (BTC) verecek.

Sakalı bulan Bitcoin (BTC)’i kazanıyor!

Çalınan bir sakalı bulma temasını ele alan oyun, her biri tek bir kelime içeren 12 kağıt parçası içeriyor. Her bir kağıt parçası tüme varım yönteminin bir parçası olan bir kelime içeriyor ve kodu kırabilen ilk kişi için, içinde gerçek Bitcoin bulunan biR cüzdana erişim imkanı sunuyor. Kağıtlarda yer alan kelimeri doğru bir şekilde yorumlayıp temasal bütünlük kuran ve kodu doğru olarak tahmin eden ilk kişi çalınan sakalın yerini tespit ederek, kripto para cüzdanına erişm imkanı buluyor ve Bitcon kazanıyor.

Kaliforniya’da yaşayan oyunun mucidi Neil Collier, bir cüzdana “bir miktar Bitcoin aktardığını ancak ne kadar olduğunu açıklamadı. Collier dün Reddit’e şu açıklamayı yaptı:

Yaklaşık bir yıl önce Bitcoin (BTC)’i keşfettim ve hayatıma farkl bir boyut kazandı. Bu oyunun amacı, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve kripto paraları teşvik etmek. BTC çağımızın en büyük olgularından bir tanesi. Yakın zamanda küresel ölçekte benimseneceğinden şüphem yoktur.

Reddit üyeleri oyundan şüpheleniyor!

Reddit’teki bazı üyeler, oyunun farklı bir amacının olabileceğini ve son zamanlarda sıklıkla meydana gelen Bitcoin madenciliğinin farklı bir boyutu olabileceği konusunda endişelerini dile getirdi. Bilgisayar oyunlarına yerleştirilen korsan bir yatırım sayesinde, oyuncular oyunun tadını çıkarırken, farkında olmadan korsanlar için kripto para madenciliği yapıyorlar. Collier bu endişelere cevap vermedi. Oyun 2 Ağustos’ta çıkacak ve sadece dolar ile satın alınabilecek. Collier, ileriki günlerde Bitcoin ile de satın alınabilecek bir sürüm yayınlayacağını söyledi.

Dedektif oyunu, herkesin kanunen sakal bırakmasının zorunlu olduğu bir kasabada geçiyor. Bir basın açıklamasına göre oyuncu, evcil köpeği Leo ile birlikte “sahte sakallar, komik eşyalar ve sembolleri” kullanarak bir gizemi çözmeli. Collier’ın diğer oyunları Football: The Hardest Job ve RPG Character Builder. Bedava Bitcoin, oyuna Neil Collier’in oyununa büyük ilgi gösterebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Decrypt.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku