Biden yönetimi 2021 de Bitcoin fiyatını nasıl etkileyebilir?

0 0

Oyları saymakla geçen dört günün sonra Joe Biden nihayet Amerika Birleşik Devletlerinin 46. başkanı ilan edildi. Büyük haber ajansları ve Associated Press Biden ve yardımcısı Kamala Harrisi 2020 yarışının galibi ilan etti ancak Donald Trump henüz seçim sonucunu kabul etmedi.

Seçimlerin sona ermesiyle birlikte uzmanlar ve yatırımcılar bir Biden Başkanlığının Bitcoini nasıl etkileyebileceğini dikkatlice analiz ediyorlar ve çoğu yeni yönetim konusunda oldukça iyimser.

Kripto Topluluğu Üyeleri Biden Destekçisi

Haziran 2019da Trump Twitterda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin “hayranı” olmadığını duyurduktan sonra kripto topluluğunu salladı ve kriptonun esas olarak kara para aklama ve terörizmi finanse etmek için kullanıldığı şeklindeki aynı eski söylemi yineledi. Daha sonra Trumpın ABDde Bitcoini gerçekten yok etmeye çalıştığı ortaya çıktı.

Joe Biden ise şu ana kadar kripto hakkında olumsuz bir şey söylemedi. Bu nedenle Qiao Wang gibi piyasa uzmanları Biden başkanlığının Trump yönetiminden daha iyi olduğuna inanıyor.

Bu arada kripto topluluğunun diğer üyeleri de Joe Biden başkanlığından oldukça memnun. FTX kripto borsası Sam Bankman-Friedin CEOsu Joenun başkanlık kampanyasına büyük miktarda 52 milyon dolar bağışladı.

 Galaxy Digital’den Mike Novogratz gibi yatırımcılar ayrıca Fedin COVID-19 nedeniyle piyasaya giren yüklü miktardaki paranın varliğına ve ikinci teşvik paketine atıfta bulunarak Bitcoinin yeni başkanın yönetimi altında gelişeceğine inanıyor. Benzeri görülmemiş para basımı bitcoin için mükemmel bir fırtına yaratan enflasyona ve otoriteye karşı bir koruma olarak Bitcoinin rolünü güçlendirecek.

“Bitcoin ideal güvenli sığınak varlığını barındırmak ve parasal enerjiyi güç kaybı olmaksızın uzun süre korumak için tasarlanmış baskın kripto ağıdır. Bu BTCyi her yatırımcının değer deposu sorununun çözümü haline getirir. MicroStrategynin kurucusu ve CEOsu Michael Saylor Pazartesi günü bir Twitter gönderisinde bitcoinin nihai güvenli liman olduğunu özetledi.

Kurumların Başına Geçecek İsimler Bitcoin İçin Önemli Olacak

Biden kripto para birimleri hakkındaki görüşünü kamuoyuna açıklamadığından Bitcoin üzerindeki ana etkisi muhtemelen Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Para Birimi Denetleyici Ofisinden (OCC) gelecek.

Compound’un genel avukatı Jake Chervinsky şunları söyledi:

“Başkan olarak seçilen Biden kripto hakkındaki görüşleri hakkında kamuya açık bir şey söylemedi. Şimdilik dikkatini çekecek kadar büyük bir mesele değil. Önümüzdeki dört yıllık ABD kripto politikası kilit pozisyonlara kimi atadığına bağlı; geçiş ilerledikçe daha fazlasını öğreneceğiz. “

Bu önermede ABD Merkez Bankası Başkanı Lael Brainardın Biden başkanlığında ABD hazine bakanı rolünü üstleneceği bildiriliyor. Brainard en çok Fed’in dijital dolar deneyine nezaret etmesiyle tanınır.

Ek olarak raporlar Bidenin eski CFTC başkanı Gary Gensleri Wall Street gözetimi için bir plan üzerinde çalışması için atayabileceğini söylüyor. Gensler daha önce kripto hakkında çok konuşmuştu ve gelecekte bunu “finansal sistemde anlamlı bir şekilde bir yerde” görmeyi bekliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku