Kripto varlıklarını altı ayda 2,2 milyar dolara çıkardı

0 1

Kripto kredi platformu Celsius şu anda yönetim altındaki dijital varlıklarda (AUM) 22 milyar dolardan fazla tuttuğunu açıkladı.

9 Kasım tarihli bir açıklamaya göre Celsius Haziran ayında 1 milyar doları aştıktan altı ay sonra net kripto varlıklarını ikiye katladı. Platform dünya çapında toplam 215.000den fazla kullanıcıyı çekti.

AUMu hariç Celsiusun bilançosu artık nakit ve 680 milyon dolardan fazla değerde yerel CEL tokenlerini içeriyor.

Celsius kripto topluluğunun çoğu tarafından CeFi olarak adlandırılan merkezi olmayan finansmana (DeFi) merkezi bir alternatif sunuyor. Platformda yatırılan kripto varlıkları borsalara ve piyasa belirteçlerine ödünç verilir ve elde edilen faizin% 80i mevduat sahiplerine dağıtılıyor.

Temmuz 2018de piyasaya sürüldüğünden bu yana Celsius mevduat sahiplerine 80 milyon dolardan fazla ödül ödediğini iddia ediyor.

Duyuruda Celsius’un CEOsu ve kurucusu Alex Mashkinsky şirketinin başarısını “faiz gelirinin kripto için yeni katil uygulama” olduğunu kanıtlamak olarak tanımlıyor.

“Müşterilerimiz için DeFi veya CeFideki herkesten daha fazla gelir yarattık ve yakın zamanda yavaşlama planımız yok.”

Geçen ay Mashinsky karısına doğum günü için 20 milyon dolar değerinde 15 milyon CEL tokenı hediye ettikten sonra manşetlere çıktı. Mashinsky ağır hediyeye rağmen en büyük CEL sahibi olmaya devam ederken karısı şu anda CEL’in dördüncü en büyük balinası.

Ağustos ayında Celsius kripto platformu BnkToTheFuture tarafından barındırılan bir öz sermaye artışında yaklaşık 1.000 yatırımcıdan 20 milyon dolar topladı ve şirketin ödeme gücüne ilişkin spekülasyonlar çekti.

Geçtiğimiz hafta sonu rakip kripto kredi hizmeti veren Cred iflas başvurusunda bulundu ve varlıklarının on katına kadar olan borçları listeledi ve kullanıcıları fonlarını platformdan geri alabilecekleri konusunda belirsiz bıraktı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku