Biden dan Kripto Para Sektörünü Sevindirecek Atama

0 0

Eski Hazine yetkilisi ve Ripple danışmanı Michael Barr Para Birimi Denetleyi Ofisine başkan olarak Brian Brooksun yerini alacak.

The Wall Street Journalın bugün yayınladığı bir rapora göre Başkan Bidenin Para Birimi Sorumlusu olarak görev yapmak üzere Michael Barrı aday göstermesi bekleniyor.

 2015 yılında danışmanlar kuruluna atanan Barrın ulusal bankaları ve kredi birliklerini düzenleyen bir ABD Hazine ofisi olan Para Birimi Denetleme Ofisine (OCC) kripto para birimi deneyimi getirmesi bekleniyor..

Barr Hazinede Finansal Kurumlardan Sorumlu Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptığı 2008 mali krizinin ardından Dodd-Frank bankacılık reformları üzerinde çalışmıştı.

 Barr o sırada “Ripple Danışma Kuruluna katılmaktan heyecan duyuyorum. Küresel ödemeler sistemimiz çok eski. Ödemelerde yeniliğin finansal sistemi daha güvenli hale getirmeye maliyeti düşürmeye ve tüketiciler ve benzer şekilde işletmeler için erişimi ve verimliliği artırmaya yardımcı olabileceğini düşünüyorum. ” demişti.

Barr artık firmanın danışmanı olarak listelenmiyor. Ripple yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Eski Para Birimi Sorumlusu Brian Brooksun da kripto endüstrisiyle bağlantıları vardı. Mayısta görevi devralmadan önce Brooks Coinbasein baş hukuk danışmanıydı.

 Kısa vadede Brooks kripto para birimini ana akım finans dünyasına getirmeye çalıştı. Görev süresinin sonlarında Brooks bankaların ödeme faaliyetleri için blok zincirleri ve sabit paralar kullanabileceklerine dair bir rehber yayınladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku