Benimseme Dalgası Devam Ediyor: Lüks İsviçre Otelinden Çarpıcı Kripto Para Hamlesi

17

5 yıldızlı Chedi Andermatt oteli, Venezüellalı havayolu şirketi Turpial Airlines ve Belçika barı Dolle Mol, ödeme aracı olarak kripto para birimlerini benimseyen en son isimler. Chedi Andermatt’ın kripto birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk İsviçre oteli olacağı bildiriliyor. Misafirler artık Bitcoin veya Ether kullanarak 200 CHF’yi (218 $) aşan konaklama faturalarını ödeyebilecekler. Venezuelalı taşıyıcı Turpial Airlines ve ünlü Belçika barı Dolle Mol da ödeme aracı olarak kripto paraları ekleyerek kripto çılgınlığına katıldı.

Alplerin kalbinde kripto para kabulü

Yerel medya Blick’e göre, Chedi Andermatt kripto para birimlerinde ödeme kabul etmeye başladı. Yeni başlayanlar için, İsviçre Alpleri’nde bulunan lüks beş yıldızlı otel, piyasa değerine göre en büyük iki sanal varlığı ekledi, bunlar Bitcoin ve Eter. Konaklama faturaları 200 CHF’yi (218 $) aşan konuklar bunları bir ödeme yöntemi olarak kullanabilirler. Tek gecelik çift kişilik oda fiyatının 600 doların üzerinde olduğunu göz önünde bulundurursak, yeni kripto birimi seçeneğinin fiyat limitine kolayca ulaşılabilir görünüyor. Alplerin kalbinde yer alan otel, müşterilerine muhteşem manzaralı 123 oda sunmaktadır. Chedi Andermatt’ın Genel Müdürü Jean-Yves Blatt, gelişme hakkında şunları söyledi:

Kripto para birimlerinin popülaritesi nedeniyle, kripto para ödemelerini güvenli bir ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk İsviçre oteli olmaktan gurur duyuyoruz.

Otel, İsviçre’de kripto para ödemelerini destekleyen ilk şirket olsa da bu hareket küresel düzeyde bir öncü değil. CryptoPotato’nun temmuz ayında bildirdiği gibi, Pavilions Hotel & Resort, müşterilerinin ikisi BTC ve ETH olmak üzere 40’tan fazla kripto birimleriyle konaklama rezervasyonu yapmalarını olanak sağladı.  Ayrıca Phuket ve Niseko’da bulunan The Pavilions Residences da mülk satışları için kripto birimlerini kabul etmeye başladı.

Venezuela ve Belçika’nın da temsilcileri var

Venezüellalı taşıyıcı Turpial Airlines’ın da birincil kripto para birimini bir ödeme seçeneği olarak kabul edeceği bildiriliyor. Güney Amerikalı şirket ayrıca, gezginlerin resmî web sitesi veya Zelle ve PayPal aracılığıyla BTC kullanarak uçak bileti satın alabileceğini açıkladı. Venezuelalı taşıyıcı, sektöründe nispeten küçük bir firmadır. Dört uluslararası rotaya ve üç uçaktan oluşan bir filoya sahiptir. Uluslararası olarak, Turpial Airlines Cancun (Meksika), Tocumen (Panama) ve Santo Domingo ve Punta Cana’ya (Dominik Cumhuriyeti) uçmaktadır. Belçika barı Dolle Mol da kripto para vagonuna atladı. Müşteriler artık kripto kullanarak bir bardak bira için ödeme yapabilir. Ancak bar yöneticileri hangi kripto para birimlerini eklediklerini belirtmedi. Dolle Mol sahiplerden biri olan Grégoire, varlık sınıfını “gelecek” olarak tanımladı ve şöyle ekledi:

Bitcoin gibi kripto para birimleri geleceğin parası. Bu yeni ödeme yöntemiyle herkese bira satın alma fırsatı vermek istiyoruz.

Müşterilerin henüz yeni hizmetten yararlanmadıklarını açıkladı. Ancak, kripto endüstrisi işlerin değişeceğine dair umutlarını artırdı. Dünya çapındaki bilgisayar ağı o zamanlar o kadar popüler değildi, ancak günümüzde neredeyse her insan operasyonunun çekirdeğini oluşturuyor. Grégoire, müşterilerin içecekler için nasıl ödeme yapabileceğini de şöyle açıkladı:

Bitcoin ile bir pint için ödeme yapmak istiyorsanız, bunu bir QR kodu ile kolayca yapabilirsiniz. Para daha sonra kişisel banka hesabımıza yatırılacak ve biz de bu tutarı kasaya koyacağız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku