Beklenen rapor yayımlandı… İşte o rapora göre Bitcoin tahmini

0 0

 Ağustos 2020 Bitcoin Volatilite Raporunda kripto para borsası Kraken BTCnin yıl sonuna doğru fiyatları yükseltecek olan dalgalanmada yenilenmiş bir artış yaşayacağını gözlemliyor.

Bitcoin ve kripto para borsası Kraken BTCnin oynaklığındaki düşüşün hikayenin sonu olmadığını söylüyor. Tarihsel gözlemler kazançlarını kaybettikten ve piyasa cephesinde cansız kaldıktan sonra Bitcoinin yakında faaliyete geçeceğini ve yılı patlayıcı bir notla bitireceğini gösteriyor.

Kripto para borsası Ağustos 2020 Bitcoin ivme raporunu yayınladı. Raporun verilerine göre en son BTC fiyat düşüşü tarihsel olarak endişelenecek bir şey değil Eylül ayı en iyi kripto para birimi için en kötü performans gösteren ay oldu.

Rapor ayrıca BTC’nin “yıllık volatilitesinin” yüzde 15e kadar düştüğünü de kaydetti (yaklaşık Temmuz sonu). Krakene göre bu ne zaman olursa ve Bitcoin yıllık yüzde 15 – 30 volatilite aralığına düştüğünde her zaman daha güçlü bir şekilde geri döndü.

Ortalama olarak Bitcoinin oynaklık dalgalanması yatırımcıların 94 günde yüzde 196 getiri elde ettiği yüzde 140lık bir zirve ile işaretlendi.

BTC Önümüzdeki Günlerde Artan Hareketlilik Yaşayacak

Kraken’ın Ağustos 2020 Bitcoin ivme raporu BTC’nin yeni boğa piyasası döngüsünün önünü açabilecek faktörlerden de bahsediyor.

 Bitcoin Mart ayında yüzde 178 seviyesine dokunduğunda dalgalanmada stratosferik bir artış görse de BTCnin volatilite ölçer 315 günlük hareketli ortalama yüzde 78e henüz yaklaşmadı. Ve oynaklığın dipten yüzde 23e yükselmesinin üzerinden sadece 38 gün geçti.

Tarihi 94 günlük trend göz önüne alındığında Bitcoinin yatırımcılar için yeni kazançlar kaydetmesi ve 315 günlük volatilite hareketli ortalamasını aşması için neredeyse iki ayı var. Son dokuz yıllık verilere bir bakış yıl sonuna doğru bir yükselişin ve “artan dalgalanma”nın gerçekleştiğini doğruluyor.

Ayrıca Bitcoinin 1 yıllık + HODL Dalgası modeline bakmak piyasanın yönünü tahmin etmek için içgörüler elde etmeye yardımcı olabilir. Halihazırda mevcut olan istatistiklere göre BTC “artan volatilite” sürüşü ve yukarı yönde bir fiyat hareketi bekliyor.

Bitcoin Piyasa Hakimiyetini Kaybetti Ama Tekrar Geri Kazanacak

Raporda Kraken DeFi çılgınlığındaki artış nedeniyle Bitcoinin piyasa hakimiyetinin altcoinlere olan kaybına dikkat çekti.

2020nin başından bu yana altcoinler Bitcoinden pazar payını çalıyor. İkinci çeyrekte DeFinin ortaya çıkmasının ardından bitcoinin hakimiyeti daha da düştü.

Kripto para borsası BTCnin yükselen altcoine karşı pazar payını kaybetmeye devam edebileceğini düşünüyor. Ancak yatırımcılar kar elde etmek için onları sağmayı bitirdiğinde elden çıkarmalar sermayenin Bitcoin pazarına girmesine ve BTCnin hakimiyetinin artmasına yol açacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku