2 trilyon dolarlık büyük paket tamam… 2008’den bile büyük…

0 2

Amerikan senatosu ve Beyaz Saray bugün koronavirüsün zarar gördüğü ekonomiyi desteklemek için oluşturulan 2 trilyon dolarlık bir paket üzerinde anlaştı…

Kişi başı 1200 dolarlık ödeme

İşsizlik yardımlarının artırılacağı ve çalışanları virüs nedeniyle işe gelemeyen küçük işletmelere 367 milyar dolarlık bir ödemenin dahil edileceği paket kapsamında kişi başına tek seferlik 1200 dolarlık bir ödeme ve çocuk başına 500 dolarlık bir ödeme. Paket 2008 ve 2009 yıllarında küresel mali krizden çıkış için ilan edilen tüm kurtarma paketlerinden daha büyük.

Senatodaki Cumhuriyetçilerin lideri Mitch McConnell paketin yüzyıllardır Amerikalıların sağlığı için en büyük tehdidi ve Amerikan istihdamı ve başarısı için Büyük Buhrandan bu yana en büyük riski hedeflediğini belirtti.

Bitcoin nasıl etkilenir?

Popüler sosyal ticaret ve yatırım platformu eToronun CEOsu Yoni Assia Bitcoinin sadece trilyon dolarlık paketler nedeniyle yükselmeyeceğini söyledi. Assia “Bitcoinin kurtarma paketinden para alan kişilerin Bitcoin satın almasıyla yükselmesi mümkün değil. Hiç kimse bir trilyon dolarlık kurtarma paketi açıklasalar bile Bitcoinin kısa sürede yükselmesini beklememelidir. Bitcoin sadece bundan dolayı yükselmeyecek. Bitcoinin değeri artacağı için artacaktır. Deflasyonist bir yapıya sahiptir. Bitcoine olan talebin arttığı varsayılarak zaman içinde emtialara hizmetlere ve fiat paraya karşı değer kazanacaktır” açıklamasını yaptı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku