‘Başkan’a kritik 3 soru soruldu… İşte yanıtları…

0 1

WEF blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) başkanı Sheila Warrena 3 önemli soru sorduk !

1 – Blockchaini desteklemek için en çok hangi ülkeler çaba gösteriyor ve hangi ülkeler bu yarışta geride kalacak?

En çok yeniliği tabii ki Çinde görüyoruz. Bu alana ilgi göstermeyen ve bu alanda şu anda yatırım yapan ya da hala tereddütleri olan herhangi bir ülke zaten geride kalmış demektir. Bununla birlikte daha büyük ekonomiler masaya getirebilecekleri kaynaklar nedeniyle alana girmeye karar verdiklerinde kesinlikle bu yarışta lidere yetişebilirler. Şu anda Karayipler Afrika kıtasında Sierra Leone Nijerya Uganda Gana ayrıca Brunei Burma Kamboçya Doğu Timor Endonezya Laos Malezya Filipinler Singapur Tayland ve Vietnam gibi ülkeler beni özellikle heyecanlandırıyor. Çine ve Güney Koreyi ise yakından takip ediyorum.

2 – Bugün Ethereumun karşılaştığı en büyük engel nedir ve en büyük fırsatı nedir?

Topluluğun katılımını sağlamak en büyük engel gibi görünüyor. Ethereum bugün büyük ölçüde topluluğu nedeniyle bulunduğu yerdedir ve çeşitli gruplar sadakatin hızlı verim çiftliğinden vb. çıkmak isteyen insanların ötesine geçmesini sağlamak için çok şey yaptı ancak bu inşa etmek isteyen birçok insanı kapsıyor. Eğer topluluk bir sonraki aşamada kararlı ve bağlı kalırsa ETH için muazzam bir potansiyel var ve bu harika bir fırsat!

3- Dünya yeni bir para birimini benimsese bu Bitcoin gibi bağımsız bir blok zinciri olan merkez bankası dijital coinler trafından mı yoksa Libra gibi izinli bir zincir tarafından mı yönetilecek?

Her şey yeni para biriminin hangi sorunu ele aldığına bağlı. Bütün bu “hepsine hükmedecek tek varlık” zihniyeti bana hiç mantıklı gelmiyor; bunlar genellikle kasıtlı olarak farklı amaçlara hizmet eder ve hepsine yer vardır! Neyin yönetileceğine gelince sanırım şöyle sormak daha iyi kimi yönetecek? Çoğunlukla finansal katılım fırsatlarıyla ilgileniyorum ve bunlardan herhangi biri potansiyel olarak bankası olmayanların ihtiyaçlarını karşılamada rol oynayabilir. Gerçek sorunları çözmüyorsak bunların herhangi birinin anlamı nedir?

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku