‘Başkan’a kritik 3 soru soruldu… İşte yanıtları…

Abone Ol
‘Başkan’a kritik 3 soru soruldu… İşte yanıtları…
Serkan Aydın
 • 16 Kasım 2020
 • Yazar:

  WEF blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) başkanı Sheila Warren'a 3 önemli soru sorduk !

  1 - Blockchain'i desteklemek için en çok hangi ülkeler çaba gösteriyor ve hangi ülkeler bu yarışta geride kalacak?

  En çok yeniliği tabii ki Çin'de görüyoruz. Bu alana, ilgi göstermeyen ve bu alanda şu anda yatırım yapan ya da hala tereddütleri olan herhangi bir ülke zaten geride kalmış demektir. Bununla birlikte, daha büyük ekonomiler, masaya getirebilecekleri kaynaklar nedeniyle, alana girmeye karar verdiklerinde kesinlikle bu yarışta lidere yetişebilirler. Şu anda Karayipler, Afrika kıtasında Sierra Leone, Nijerya, Uganda, Gana, ayrıca, Brunei, Burma, Kamboçya, Doğu Timor, Endonezya, Laos, Malezya, Filipinler, Singapur, Tayland ve Vietnam gibi ülkeler beni özellikle heyecanlandırıyor. Çin'e ve Güney Kore'yi ise yakından takip ediyorum.

  2 - Bugün Ethereum'un karşılaştığı en büyük engel nedir ve en büyük fırsatı nedir?

  Topluluğun katılımını sağlamak en büyük engel gibi görünüyor. Ethereum, bugün büyük ölçüde topluluğu nedeniyle bulunduğu yerdedir ve çeşitli gruplar, sadakatin hızlı verim çiftliğinden vb. çıkmak isteyen insanların ötesine geçmesini sağlamak için çok şey yaptı, ancak bu, inşa etmek isteyen birçok insanı kapsıyor. Eğer topluluk bir sonraki aşamada kararlı ve bağlı kalırsa, ETH için muazzam bir potansiyel var ve bu harika bir fırsat!

  3- Dünya yeni bir para birimini benimsese, bu, Bitcoin gibi bağımsız bir blok zinciri olan merkez bankası dijital coinler trafından mı yoksa Libra gibi izinli bir zincir tarafından mı yönetilecek?

  Her şey, yeni para biriminin hangi sorunu ele aldığına bağlı. Bütün bu “hepsine hükmedecek tek varlık” zihniyeti bana hiç mantıklı gelmiyor; bunlar genellikle kasıtlı olarak farklı amaçlara hizmet eder ve hepsine yer vardır! Neyin yönetileceğine gelince, sanırım şöyle sormak daha iyi kimi yönetecek? Çoğunlukla finansal katılım fırsatlarıyla ilgileniyorum ve bunlardan herhangi biri potansiyel olarak bankası olmayanların ihtiyaçlarını karşılamada rol oynayabilir. Gerçek sorunları çözmüyorsak, bunların herhangi birinin anlamı nedir?

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Wef blockchain ile ilgili her şey

  ‘Başkan’a kritik 3 soru soruldu… İşte yanıtları…

  ‘Başkan’a kritik 3 soru soruldu… İşte yanıtları…

  WEF blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) başkanı Sheila Warren'a 3 önemli soru sorduk ! 1 - Blockchain'i desteklemek için en çok hangi ülkeler çaba gösteriyor ve hangi ül...

  • 16 Kasım 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.