Bankalar bu yüzden kripto paralara mesafeli

0 0

Blockchain.comda araştırma başkanı Garrick Hileman bugün Hindistan bankalarının kripto para birimlerine ilgi gösterdiğini ancak düzenleyici kurallardaki belirsizlik nedeniyle bu alanda daha fazla ilerlemekten imtina ettiklerini söyledi.

Hileman Blockchain.comun aynı nedenden hala Hindistanda bir ödeme ağına sahip olmadığını ancak firmanın bu konuda bir hedefi olduğunu belirtti.

Geçen hafta başında Hindistan’da kripto varlık düzenlemeleriyle ilgili bir web seminerinde WazirX borsası CEOsu Nischal Shetty Hint bankalarının blok zinciri ve kripto para birimi piyasalarıyla ilgilendiklerini vurguladı. Shetty WazirXden tavsiye alan bankaların blok zinciri teknolojisinin uluslararası işlemlerde kullanım durumunu araştırmaya eğilimli göründüğünü söyledi.

HİNDİSTAN DİĞER TEKNOLOJİ MERKEZLERİNİN GERİSİNDE KALMA RİSKİ TAŞIYOR

Son iki yılda Hindistan net düzenlemelerin ve bankacılık desteğinin bulunmaması nedeniyle birçok blok zinciri ve kripto şirketinin ülkedeki işlemlerine son verdiğine şahit oldu. Ancak Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin Hindistan Merkez Bankasının kripto paralarla ilgili bankacılık yasağını iptal etme kararı ülkedeki kripto para ticareti üzerinde olumlu bir etki yarattı.

Hileman karardan bu yana bazı ilerlemeler kaydedilmiş olsa da kripto paraların hala Hint finans piyasasının bir parçası olmasını istemeyen başka düzenleyici kurumlar olduğunu söyledi.

Hilemana göre Hindistan finansal otoritelerinin mevcut duruşu Hindistanın bu hızlı gelişen alanda büyümesini tehdit ediyor ve Hindistan diğer teknoloji merkezlerinin gerisinde kalma riski taşıyor.

Hindistanda hala katı kripto karşıtı yetkililer var. Hindistanın eski Maliye Bakanı Subhash Chandra Garg kripto para birimlerini doğrudan yasaklamayı savunmuştu. Garg yakın zamanda yapılan bir web seminerinde yasağın yalnızca kripto para birimlerinin kur olarak işlev görmesini engelleyeceğini bunun yanında emtia gibi kullanımında sakınca olmayacağını ve emtiaya benzer şekilde düzenlenmeleri gerekeceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku