Bankacılık Devi Goldman Sachs Müşterileri Adına Bitcoin Vadeli Kontratlarında İşlem Yapmaya Başlıyor

0 39

Reutersın haberine göre bankacılık devi Goldman Sachs kripto para ticaretine başlıyor. Habere göre Goldman Sachs Global Piyasalar bölümünde önümüzdeki hafta Bitcoin (BTC) işlemlerinin yanı sıra teslimi yapılmayan Bitcoin vadeli işlemlerini başlatacak.

Tüm bunlarla birlikte bankacılık devinin şu sıralar odağında Bitcoin olan bir borsa yatırım fonunu da araştırdığı gelen bilgiler arasında. Ayrıca kripto para birimi gözetimi hizmeti sunmak için de harekete geçtiği aktarılıyor.

Goldman Sachs ile 2020 yılının Mart ayında birçok süpekülasyon yapılmıştı. Bu spekülasyonlardan en dikkat çekeni ise kripto para ticaretine başlayacağıydı. Fakat bankanın bu planı daha sonra askıya aldığı ortaya çıkmıştı. Öte yandan Mayıs 2020de Goldman Sachstan kripto para topluluğunun tepkisini çeken bir açıklama gelmiş Bitcoin’in bir varlık sınıfı olmadığını ifade edilmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku