Bank of America, Ripple ortaklığını ilk kez onayladı

0 0

Daha önce Ripple ile bir ortaklık olup olmadığını açıklamakta tereddüt eden Bank of America yetkilileri bunu ilk kez dile getirdi.

BofA yöneticisi Julie Harris bankanın fintek dünyasındaki hızlı değişikliklere ayak uydurmayı hedeflediğini söyledi.

BALİNALAR BİTCOİN Mİ BİRİKTİRİYOR? TIKLAYIN

Bank of Americanın küresel bankacılık departmanı başkanı Julie Harris son zamanlarda yayınlanan bir podcastde bankanın Ripple ile ortaklığını doğruladı.

Gelecek 10 yıl içinde bankacılık sektörünü neyin beklediğiyle ilgili sorulan Harris “BofAnın ilk amacı müşterilerinin işini her yerde ve her zaman ele almak” dedi. Harris ayrıca finansal teknoloji açısından dünyadaki yeni çözümlerle bütünleşmek ve bu hıza ayak uydurmak istediklerini söyledi.

Harris şöyle dedi:

“Müşteri deneyimi ve yüksek teknoloji kombinasyonu bizim için çok önemli. 24 saatlik bir topluluğuz. Sadece bunu yapma kapasitesi değil aynı zamanda deneyimimiz ve yeteneğimizle birleştirilmeli ve her zaman ve her yerde işler bitirilmelidir. İkinci hedef ise entegrasyon kabiliyetidir. Derrick buna çok değindi. Bu platformumuz ve kapasitemizle ilgili değil. Burada önemli olan bu teknolojiyi altyapımızla oluşturduğumuz platformlarla veya Ripple ve Swift gibi ortaklıklarla bütünleştirmektir. Bunlar birlikte çalıştığımız fintechler. Tüm yasal uyumluluk testlerimizi geçtiler ve şimdi bankacılık sistemimizi geliştirmeye ve sunmaya hazırız. “

Daha önce banka yöneticileri Ripple ile ortaklık yapıp yapmadıkları sorusunu bırakmışlardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku