Balinalar kripto paralarını borsalara aktarırken, Bitcoin de hızlı bir toparlanma mümkün mü? 

0 0

Bitcoin kısa vadede en yüksek seviyelere V şeklinde bir toparlanma grafiği çizerken zor bir zaman geçirebilir ve zincir içi aktivite piyasada artan satış baskısı gösterir.

Blockchain analiz firması CryptoQuant’ın büyük kripto para borsalarında ortalama 144 blokluk (kabaca 24 saatlik) ortalama Bitcoin depozitolarını ölçen borsa girişi göstergesi 20 Marttan bu yana en yüksek seviye olan 25 Bitcoine yükseldi.

Diğer bir deyişle işlem platformlarına yapılan içe dönük işlemlerin ortalama boyutu sekiz ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

CryptoQuant CEOsu Ki-Young Ju CoinDeske “Veriler balinaların kripto paralarını borsalara aktardığını gösteriyor. “Kripto para birimi balinalar borsalarda aktif hale geldiğinde genellikle yanlamasına-olumsuz yönde işlem yapar.”

Fiyatların 16.327 dolara veya altına düşme olasılığı şu anda 2 Bitcoinin üzerine CryptoQuantın “tehlike bölgesine” doğru hareket eden ortalama girişlerle göz ardı edilemez.

Göstergede 200ün üzerinde bir okuma bu yıl sürekli olarak kayda değer fiyat düşüşlerinin önünü açtı.

Gösterge 12 Martta görülen yüzde 40lık düşüşten en az bir hafta önce bu seviyenin üzerine çıktı.

Benzer şekilde Kasım 2018de görülen keskin satıştan önce metrikte keskin bir artış görüldü.

Teknik grafik çalışmaları 19 bin doların üzerindeki seviyelere anında sıçrama olasılığının düşük olduğunu gösteriyor.

Perşembe günkü fiyat düşüşü 1 Hazirandan bu yana en yüksek satış hacmi (kırmızı çubuk) tarafından desteklendi. 5 ve 10 günlük hareketli ortalamalar gibi kısa vadeli ivme göstergeleri artık aşağıya doğru bakıyor.

Destek Eylül ayının en düşük seviyesinden Kasım ayının en yüksek seviyesine kadar rallinin yüzde 382 Fibonacci geri çekilmesi olan 15 bin 798 dolar seviyesinde görülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku