Balinalar dahil herkes ‘halving’ hazırlığı içerisinde

0 0

Başlıca Bitcoin sahiplerinin neler yaptığını değerlendirerek gelecekteki fiyat düşüşlerini veya yükseliş işaretlerini tahmin etmek mümkün olabiliyor zaman zaman. Bu konuda çalışan davranış analizi platformu Santiment büyük BTC balinalarının fiyatı yukarı doğru iteceğini ve daha sonra birçok kripto meraklısını şaşırtmak için düşüreceğini iddia etti.

Balinalar büyük bir biriktirme politikası izliyor

Santiment ayrıca son birkaç ay içinde coronavirüs salgınlarına rağmen 1 ila 10 BTC arasındaki ara yatırımcıların ciddi bir birikim politikası izlediğini belirtti. Bu arada 1000 ila 10 bin BTC arasında varlık tutan büyük yatırımcılar bir süre geri dönmeye başladı. Ancak bu son birkaç gün içinde değişmeye başladı. Şirketin izlenimlerine göre gerçek balinalar şu anda yukarıdan satmak ve fiyatı düşürmek için büyük bir birikim politikası izliyor.

Benzer hareketler eski coin’lerde de görülüyor. Burada amaç yeni yatırımcıya coin’i satmak. Yani ‘halving’ vagonuna atlayan kendilerini büyük balinalardan Bitcoin alırken bulabilirler. Piyasaya yön verenler Bitcoin fiyatını kontrol altına almaya hazırlanırken büyük kalabalıkların beklediğinin tam tersini yapabilirler.

Halving’li tweet hacmi 2 katına çıktı

Mayıs ayı adeta ‘halving’in herkes tarafından özellikle sosyal medyada konuşulmasıyla başladı. TIE şirketinin araştırmasına göre halving’e ilişkin tweet hacmi iki katına çıktı. Bununla birlikte konuşulanlar genellikle olumsuz. Santiment SEO ve içerik direktörü Dino Ibisbegovic “Duygu algoritmamız genel kalabalığın bir sonraki halving ve Bitcoinin kısa vadeli PAsı hakkında olumsuz olduğunu düşünüyor” dedi.

Tabii ki bu tezlerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini sadece zaman gösterecek. Ancak Bitcoinin son yükselişi senaryoyu bunu doğruladı gibi. Bitcoin sonunda tekrar 9 bin 500 doların üzerine çıkmayı başardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku