Fiyatlar Düşerken Balinalar Bu DeFi Coin’leri Dipten Topluyor!

104

Global kripto para piyasası, geçtiğimiz gün yaklaşık yüzde 1’lik normale aykırı bir düşüşte bulundu.  En büyük kripto para birimlerinin bu ay iyi bir performans gösterememesi nedeniyle toplam kripto piyasa değeri, 1.19 trilyon dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı. Piyasada artan belirsizlik sebebiyle büyük ETH balinaları bu DeFi token’lara yönelmiş bulunuyor. İşte detaylar…

DeFi token’a olan rağbet sürüyor

Ünlü balina veri platformu Whalestats, paylaştığı son güncel verilerde düşüş yaşayan piyasada en iyi ETH balinalarının portföylerine DeFi Token’larını eklediğini bildiriyor. Verilere göre Wrapped Bitcoin (WBTC), en büyük ETH balinalarının cüzdanlarında biriktirdiği bir altcoin olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz 1 günlük süreçte en büyük ETH balinaları cüzdanlarına 53.19 milyon dolar değerinde WBTC eklemiş bulunuyor. Anlık olarak ise WBTC, 29.002,15 dolardan işlem görüyor.

Shiba Inu Balinaları Bu Altcoin Projesine Hücum Ediyor!

Daha önce de kriptoarena.com olarak isminden sıkça bahsettiğimiz bir balina olan “BlueWhale” ETH balinası, tek başına 47.44 milyon dolar değerinde 1.646 adet Wrapped Bitcoin (WBTC) satın alımı yaptı. Birçok yatırımcı ise bu durumu bir “çılgınlık” olarak yorumluyor. Ayrıca bu ETH balinası 47.38 milyon dolar değerinde 27.238 adet Wrapped Ethereum (wETH)’u da cüzdanına eklemiş bulunuyor. Büyük balinanın cüzdanındaki toplam wETH değeri ise 53.9 milyon dolar olarak açıklandı. Anlık olarak ise Wrapped Ethereum (wETH) fiyatı ise karşımıza 1.783,57 dolardan çıkıyor. Hatırlayacağınız üzere eski WhaleStats verilerine göre bu balina daha öncesinde de 12 milyon dolar değerinde wETH satın alımı da yapmıştı.

Chainlink, Wrapped Bitcoin’in yerini aldı

Bir diğer yandan güncel Whalestats verilerine göre, en büyük 500 ETH balinası arasında en çok işlem gören token’ın WBTC’yi devirerek zirveye oturan Chainlink (LINK) olduğu da bildiriliyor. Popüler altcoin LINK, geçtiğimiz 30 günlük süreçte yaklaşık yüzde 50’lik bir değer kaybıyla balinaların topladığı ve dikkat çeken bir başka DeFi token olarak karşımıza çıkıyor.

Son zamanlarda yaşanan Terra faciası ve birkaç jeopolitik sorun ile beraber kripto piyasa değeri iyice düşüş yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı anlık olarak 29.071,48 dolardan işlem görüyor ve lider kriptonun piyasa değeri, Mayıs ayı içerisinde neredeyse yüzde 27’lik bir düşüş yaşayarak 549 milyar dolar seviyelerine gerilemiş bulunuyor. Aynı durum, ETH’un yan ürünü olan WBTC’de de yaşandı. Piyasa değeri 7.89 milyar dolar seviyesine düşüş yaşadı. Ayrıca, balinaların birikimi, bir dip satın alma eğilimine de işaret ediyor. Bu arada, DeFi token’larının piyasa değeri de düşüş yaşıyor. Yüzde 26’lık büyük bir düşüşe imza atan token’ların piyasa değeri anlık olarak 50,51 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku