Balinalar Bitcoin satmıyor… Peki bu ne anlama geliyor?

0 1

Bitcoinin fiyat hareketi son zamanlarda oldukça karışık oldu. Kripto para birimi yavaş yavaş yükseliyor olsa da 11 bin – 11 bin 200 dolarlık bölge yükselişi engelleyen ağır bir direnç bölgesi olduğu kanıtlandı.

Buradaki satış baskısının yoğunluğu boğaların daha önce göründükleri kadar güçlü olmayabileceğini gösteriyor gibi görünüyor bu da gösterge dijital varlığın daha fazla olumsuzluk görmenin zirvesinde olabileceğini gösteriyor.

Bu kısa vadeli zayıflık belirtilerine rağmen Bitcoini artıran ve büyük bir yukarı yönlü hareketin yakın olduğunu gösterebilecek bir faktör balinaların cüzdanlarına baktığımızda görülen bir eğilimdir.

Bu büyük BTC sahipleri bu son yükselişe satış yapmıyorlar ki bu olası bir rallinin yakın olabileceğini gösteren tarihsel olarak olumlu bir işarettir.

Bu büyük satıcılar piyasayı hareket ettirebildikleri için sürekli elde tutma kalıpları satmaya başlamadan önce daha yüksek fiyatlar beklediklerini gösterir.

Ayrıca şu anda BTC üzerinde temel direnç seviyelerinin altında konsolide edildiğinde görülenden daha az satış baskısı olduğu için piyasaya bir destek sağlayabilir.

Momentum Düşmeye Başlarken BTC 11 Bin Doların Altında Konsolide Oluyor

Bitcoin şu an 10 bin 950 dolardan işlem görüyor. Bu son birkaç gündür işlem gördüğü fiyat civarındadır.

Boğalar 11 bin  ila 11 bin dolar arasında var olan ağır satış baskısını kırmayı başaramadı. Bunu yapmaya yönelik her girişim satış baskısında mevcut fiyat seviyesine geri dönen ani artışlarla karşılandı.

Bu konsolidasyon boğalar daha fazla güç kazanmaya çalışırken ortaya çıkıyor olabilir ancak şimdiye kadar karşılaştığı çok sayıda ret kısa vadeli görünümü için sorun yaratıyor gibi görünüyor.

CryptoQuant: BTC Balinaları 11 Bin Dolarlık Dirence Rağmen Sabit Kaldı

Analitik firması CryptoQuanttan elde edilen veriler Bitcoinin birden fazla 11 bin dolarlık reddine rağmen balinaların kriptolarını elinde tuttuğunu gösteriyor.

Firmanın CEOsu yakın tarihli bir tweette bundan bahsetti ve Balina Borsa Oranının şu anda yıllık en düşük seviyeye ulaştığını ve düşük balina satış oranlarının BTCye destek sağladığını açıkladı.

“Borsa Balina Oranı yılın en düşük seviyesine ulaştı – borsalara ne kadar az balina hareket ederse o kadar az fiyat indirimi ve daha yüksek BTC fiyatı yapar.”

Bu eğilimin devam ettiğini varsayarsak Bitcoinin daha az makro satış baskısıyla karşı karşıya kalacağını gösterebilir.

Bu görünümünü güçlendirecek ve potansiyel olarak önümüzdeki günlerde ve haftalarda önemli ölçüde daha fazla yükseliş görmesine yol açacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku