Bakkt tan, BitLicense Hamlesi mi Geliyor?

0 0

New York Menkul Kıymetler Borsasının (Intercontinental Exchange) (ICE) sahibi kripto para platformu Bakkt’ta fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürmek için New York eyaletinden BitLicense almayı planladığı duyuruldu.Duyuru yapılmasından bu zamana büyük bir beklenti yaratan ama yaklaşık 5 aydır normal piyasaya çıkış yapamadı. ABD’nin finansal düzenleyicilerinden CFTC Bakkt’a hala bir onay vermedi ve  ICE başka bir çözüm olarak direkt olarak New York’un finansal regülatöründen benzer bir izin almak istiyor.

BitLicense New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından verilen ve New York eyaletinde kripto parayla ilgili iş yapmak isteyen şirketler için mecburi olan bir lisans. Bloomberg’in yaptığı habere göre CFTC’nin temel olarak vadeli sözleşmelere bağlı Bitcoin’lerin güvenli bir şekilde depolanması konusunda sıkıntılı ve NYDFS’den lisans alınması bu havayı biraz olsun dindirebilir. Komisyonun Bakkt’ın NYDFS’den kripto para saklamak için lisans alması halinde Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin listelenmesine izin verebileceği söylenmekte.

Bakkt NYDFS’den BitLicense almayı başarsa bile ABD genelinde hizmet vermek için kesinlikle CFTC’nin onayını alması gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku