BAKKT BİTCOİN VADELİLERİN PİYASAYA ÇIKIŞ 2019’A SARKTI

0 0

Kripto para piyasası özellikle Kasım ayının başından beri çok sert bir düşüş yaşıyor.Birçok kişi Aralık ayında piyasaya çıkması beklenen Bakkt platformunun Bitcoin vadeli işlemlerine bağlamıştı. Ancak görünüşe göre kripto para sektörünün Wall Street‘ten beklediği yanıt biraz daha bekleyecek.

Intercontinental Exchange (ICE) Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasaya çıkmasını en azından 24 Ocak 2019 tarihine kadar ertelediğini duyurdu.Bakkt’ın sunmayı planladığı vadeli işlemler CBOE ve CME‘nin sunduklarından da farklı ve ilk olma özelliği taşımaktaydı.Bakkt Eylül ayında yaptığı duyuruda ”ilk fiziki (hesaben) teslimatlı vadeli işlem sözleşmelerinin” piyasaya sürüleceğini duyurduktan sonra çok büyük bir ilgi toplamıştı. Bunun yanı sıra ABD’li yatırımcılara ilk defa düzenlenen geleneksel bir borsada BTC vadesi alım satım şansı verecek olması çok güçlü bir ilgi oluşturmuştu.İCE yaptığı gecikmenin sebebi olarak firmanın BTC depolama ve vadeli işlem piyasasını açmadan önce daha fazla müşteri alabilmek için zaman ihtiyacı olduğunu söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku