Bailey’den Bitcoin yatırımcısı için kabus gibi öngörü

0 1

İngiltere Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) Başkanı Andrew Bailey 16 Mart’ta İngiltere Merkez Bankası (BOE) Başkanlığı görevini Mark Carneyden devralacak. Ancak Carney’nin aksine Bailey dijital varlıklara ılımlı bakmıyor.

CARLSON: BİTCOİN ÇOĞUNDAN DAHA GÜVENLİ BİR VARLIK… TIKLAYIN

Andrew Bailey 4 Martta İngiltere Parlamentosundaki bir oturumda kripto para birimi hakkındaki düşüncelerini aktardı. 

Bailey; “Bitcoin satın almak istiyorsanız tüm paranızı kaybetmeye hazır olun…( Bitcoinin) gerçek değeri yoktur” ifadelerini kullandı.

Bailey’in sözleri geçen ay verdiği bir mülakatta Bitcoinin değerinin olmadığını iddia eden milyarder Warren Buffettin görüşünün yinelenmesi olarak görülebilir. Bununla birlikte Buffett nadiren konuyla ilgili gazetecilere konuşurken Bailey kripto paralar konusundaki eleştirisinde tutarlıydı.

Bailey Aralık 2017’de Bitcoin’in tarihi zirvesine çıktığı rallinin ortasında BBC’ye verdiği mülakatta aynı uyarıyı yapmış ve Bitcoin’i “uçucu” ve “tuhaf bir emtia” olarak adlandırmıştı.

İNGİLTERE MERKEZ BANKASI CBDCLERİ ARAŞTIRIYOR

Bailey’nin selefi Carney İngilterede bir merkez bankası dijital para birimine (CBDC) açık olduğunu söylerken Bailey’nin açıklamaları İngiltere Merkez Bankasının kripto paralar konusundaki duruşunun farklı bir yön alabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte İngilizler CBDCleri görüşmek üzere bu yıl Nisan ayında beş ülke yetkilileri ile bir araya gelecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku